budki dla jezykow

Powiat gotowy na przyjęcie pogromców komarów. Na starostwie pojawiły się budki dla jerzyków

Zrobione przez uczniów budki dla jerzyków zostały zamontowane na budynku Starostwa Powiatowego w Ropczycach. Jeżeli ptaki zechcą się tu zadomowić, z pewnością pomogą ograniczyć populację komarów.

Jerzyków na razie w Polsce nie ma. Można się ich tu spodziewać na przełomie kwietnia i maja. Te małe ptaki żywią się owadami, w tym muchami i bardzo uciążliwymi dla ludzi komarami. Jeżeli tylko jerzyki zadomowią się w nowych budkach, na pewno w okolicy zmniejszy się ilość insektów żywiących się ludzką krwią.

Budki dla jerzyków wykonali w ramach praktyk uczniowie kierunku Technologia Drewna z Zespołu Szkół Technicznych w Sędziszowie Małopolskim. Materiał na domki przekazał zakład drzewny z Czarnej Sędziszowskiej.

FOTO: STAROSTWO POWIATOWE W ROPCZYCACHBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

eight − three =

Tygodnik Reporter Gazeta - Ropczyce, Sędziszów