tydzien pomocy

Padłeś ofiarą przestępstwa? Dowiedz się, jakie masz prawa

Zaczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To okazja, aby m.in. poznać prawa przysługujące osobom doświadczającym przemocy domowej czy dowiedzieć się o możliwości uzyskania różnych form specjalistycznej pomocy.

W obchody tygodnia pomocy włączyły się także instytucje w powiecie ropczycko-sędziszowskim. W Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach w okresie od 22 do 28 lutego dyżur telefoniczny pełni asp. Wojciech Klinger (tel. 47 82 24 339), a w Komisariacie Policji w Sędziszowie Małopolskim – asp. Andrzej Wojton (tel. 47 82 24 525). Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc i bezpłatne porady. Dyżurujący policjanci będą także kierować pokrzywdzonych, w celu uzyskania dalszego wsparcia, do podmiotów, które w 2021 r. świadczą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W Sądzie Rejonowym w Ropczycach telefonicznych porad udzielają kuratorzy sądowi oraz asystent sędziego. Porady kuratorów udzielane są od godz. 10:00 do 12:00 według harmonogramu:

– poniedziałek, 22 lutego – kurator Joanna Czerwik (tel.: 17 222 03 28)

– wtorek, 23 lutego – kurator Łukasz Bieszczad (tel.: 17 222 03 42)

– środa, 24 lutego – kurator Marek Wójcik (tel.: 17 222 03 30)

– czwartek, 25 lutego – kurator Bogusław Mucha (tel: 17 222 03 28)

– piątek, 26 lutego – kurator Bartosz Kołodziej (tel.: 17 222 03 42).

Asystent sędziego udziela porad od 22 do 26 lutego, również w od godz. 10:00 do 12:00, pod numerem telefonu: 17 222 03 11.

Wsparcie również jest oferowane przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości. W naszym powiecie lokalny punkt pomocy znajduje się w Sędziszowie Małopolskim przy ul. Potockich 17. Dyżur telefoniczny pełniony jest całodobowo pod numerem: 796 600 429.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

sixteen − seven =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!