akta policja

Ukradł u nas, przesłuchali go na drugim końcu Polski. Oskarżony twierdzi, że… po prostu znalazł

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mieszkańcowi powiatu bartoszyckiego (woj. warmińsko-mazurskie), który w Ropczycach miał dopuścić się kradzieży telefonu komórkowego i pieniędzy. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Do przestępstwa doszło w 2018 r. Wtedy to mieszkance powiatu ropczycko-sędziszowskiego skradziony został telefon o wartości 658 zł oraz 200-złotowy banknot.

Sprawa przez pewien czas była zawieszona, bo podejrzewany o kradzież był nieuchwytny dla organów ścigania. Dopiero w grudniu 2020 r. udało się go przesłuchać w Gdańsku. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia przestępstwa.

– Twierdził, że telefon z rozbitym wyświetlaczem znalazł na chodniku, zabrał go i użytkował, a potem sprzedał koledze. My jednak mamy jednoznacznie ustalone, że on ten telefon ukradł – mówi Marta Bielecka, prokurator rejonowy w Ropczycach.

Komórkę udało się odzyskać. Z ustaleń śledczych wynika, telefon został ukradziony w dobrym stanie i dopiero potem został uszkodzony.

FOTO: POLICJA

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

2 × 5 =

Tygodnik Reporter Gazeta - Ropczyce, Sędziszów