SAVE_20200921_224414

Wystawy ze zdjęciami sędziszowianki krążyły po Polsce. W planach nowy projekt

Trzy lata temu w podziemiach ratusza w Sędziszowie Małopolskim odbył się wernisaż wystawy fotografii „Adventures in Wonderland”. Od tamtego czasu ekspozycja autorstwa sędziszowianki Urszuli Kaczor oraz Waldemara van Deurse wędrowała po różnych miastach w Polsce. Projekt przypadł do gustu odbiorcom i dlatego wkracza w kolejny etap rozwoju – powstał sklep internetowy, w którym można kupić „zaczarowane” zdjęcia.

Podziemia sędziszowskiego ratusza były pierwszym miejscem, w którym przygotowywana przez wiele miesięcy ekspozycja została pokazana publiczności. Początkiem 2018 r. można tu było zobaczyć szesnaście wydrukowanych wielkoformatowo zdjęć. Każde z tytułem, cytatem z „Alicji w Krainie Czarów” oraz opisem, aby oglądający wiedział, co autorka miała na myśli. Fotografie powstawały w Sędziszowie Małopolskim i najbliższych okolicach. Odzwierciedlają historię dorastania autorki, pokazują emocje, zmuszają do refleksji. Po miesiącu pobytu w sędziszowskim ratuszu, prezentowane były w innych lokalizacjach. Krążyły przez rok po Polsce, odwiedzając około 10 miast.

Nie była przygotowana na zarabianie

Teraz fotografie pokazywane na wystawie, każdy może sobie kupić w internetowym sklepie My Wonderland. – Sklep powstał z myślą o osobach, które odwiedzając wystawy, chciały kupić obrazy, a ja nie byłam na to przygotowana, bo nie myślałam, żeby zarabiać na swojej pasji – tłumaczy Urszula Kaczor. Teraz to się zmieniło i sędziszowianka postanowiła nie tylko zaspokoić potrzeby amatorów jej twórczości, ale przy okazji spróbować zarabiać na swoim zamiłowaniu. – Zdecydowałam się na sklep internetowy, bo dzięki temu docieram do większej ilości osób, a poza tym koszty prowadzenia sklepu online a sklepu stacjonarnego to olbrzymia różnica – dodaje założycielka www.mywonderland.com.pl.

Każdy może zostać modelką

Sklep powstał nie tylko dla kupujących fotografie, ale także z myślą o osobach, które marzą o sesji zdjęciowej w bajowym klimacie i strojach tworzonych przez Urszulę Kaczor. Autorka podczas rozmowy z kandydatką ustala, w jakim klimacie mają wyglądać fotografie, potem specjalnie na potrzeby takiej sesji szyje kreacje i tworzy dodatki, a następnie wraz z makijażystką projektuje make-up. Na końcu zdjęcia zostają poddane obróbce komputerowej i finałowa fotografia jest wręczana modelce w formie obrazu gotowego do powieszenia na ścianie. W takich sesjach uczestniczą osoby, które wcześniej nie miały styczności z pozowaniem i dopiero na miejscu dowiadują się, jak zachowywać się przed aparatem, aby najlepiej się prezentować.

W planach boginie słowiańskie

– Do sklepu od marca wejdzie nowa kolekcja, która będzie się nazywać „Polanie”. Obecnie pracujemy nad wernisażem i pokazem kreacji online. Ma on się odbyć końcem lutego, ale nie jest to potwierdzone na 100 procent, bo jeszcze „się robi”. W projekcie będą pokazane boginie słowiańskie – zapowiada Urszula Kaczor.

FOTO: ARCHIWUM URSZULI KACZOR

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

five × two =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!