marbaNEt-2

Siatkówka. Błękitni, Extrans i Marba mogą grać i trenować

Narodowa kwarantanna nie zatrzymuje w działaniu siatkarzy Błękitnych Ropczyc, Extransu Sędziszów i siatkarek Marby Sędziszów. Sprawę wyjaśnia Polski Związek Piłki Siatkowej.

 

Nowe wytyczne związane z walką z pandemią kolejny raz ograniczyły aktywność wszystkich sportowców. Było ryzyko, że rozgrywki drugiej czy trzeciej ligi siatkówki będą czasowo zawieszone. Polski Związek Piłki Siatkowej w miarę szybko zareagował na nowe Rozporządzenie Rady Mistrzów z 21 grudnia. – Polski Związek Piłki Siatkowej, na podstawie Statutu Polskiego Związku Piłki Siatkowej § 5 ust. 1 „…jest w kraju i zagranicą jedynym reprezentantem zarówno profesjonalnej jak i amatorskiej piłki siatkowej we wszystkich jej odmianach aprobowanych przez FIVB i CEV, z zastrzeżeniem uprawnień Polskiego Komitetu Olimpijskiego.” oraz § 7 ust. 2 „Związek realizuje swoje cele statutowe przy pomocy Wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej (…).” dodatkowo § 11 ust. 1 „Podstawowym celem Związku jest organizacja i prowadzenie współzawodnictwa sportowego w piłce siatkowej, we wszystkich jej odmianach aprobowanych przez FIVB i CEV.” jest odpowiedzialny za prawidłowe prowadzenie rozgrywek piłki siatkowej – czytamy w komunikacie podpisanym przez Jacka Sęka, wiceprezesa PZPS-u. – Oznacza to, że wszystkie rozgrywki organizowane przez Polski Związek Piłki Siatkowej (w szczególności I ligi kobiet, II ligi kobiet, II ligi mężczyzn) oraz te, które zleca do organizacji Wojewódzkim Związkom Piłki Siatkowej (w szczególności klubowe rozgrywki młodzieżowe o Mistrzostwo Polski) są dopuszczalne w rozumieniu Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku – zaznacza działacz z siatkarskiej centrali.

PZPS obliguje jednak podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu, organizatora współzawodnictwa sportowego lub zajęć sportowych do zapewnienia określonych warunków.

Organizator (gospodarz meczu) weryfikuje liczbę osób uczestniczących w zajęciach sportowych, wydarzeniu sportowym, korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego, dezynfekuje szatnie i węzły sanitarne, zapewnia osobom uczestniczącym w zajęciach sportowych, wydarzeniu sportowym lub korzystającym z obiektu sportowego lub ze sprzętu sportowego środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego, dezynfekuje urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających, zapewnia 15-minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami zajęć sportowych, wydarzeń sportowych lub korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego, lub w inny sposób ogranicza kontakt pomiędzy tymi osobami.

Osoby uczestniczące w zajęciach sportowych lub wydarzeniu sportowym oraz korzystające z obiektu sportowego lub ze sprzętu sportowego są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe lub zajęcia sportowe.

PZPS wyjaśnia też kwestię obozów sportowych. – Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku, w szczególności Rozdział 3 § 10 ust. 2 punkt 13) i ust. 3 punkt 6) możliwe jest korzystanie z usług hotelarskich podczas organizowanych zgrupowań sportowych. Potwierdzeniem faktu zgrupowania lub współzawodnictwa jest dokument wystawiony przez podmiot opłacający wynagrodzenie lub stypendium sportowe albo przez odpowiednio międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim, lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski albo międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji, albo polski związek sportowy – czytamy w komunikacie. Wskazane obostrzenia obowiązują od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku. Najbliższa kolejka drugiej ligi mężczyzn zostanie rozegrana 9 stycznia. Błękitni podejmować będą u siebie Spartę Kraków, a Extrans Sędziszów powalczy w Krośnie z Karpatami.

Siatkarki Marby Sędziszów w tym tygodniu miały wolne, ale od poniedziałku rozpoczynają przygotowania do meczu z MKS-em Łańcut, który jest zaplanowany na 9 stycznia.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

eighteen + fourteen =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!