kontenery

Przed szpitalem w Sędziszowie wyrosły kontenery. Ci co czekają przed wejściem mają mieć cieplej

SĘDZISZÓW MŁP. Namioty które przez kilka miesięcy stały przy wejściu do sędziszowskiego szpitala zniknęły. W ich miejsce ZOZ przywiózł specjalne kontenery dostarczone z Agencji Rezerw Materiałowych.

Dwa kontenery stanęły przed sędziszowską lecznicą we wtorek, 29 grudnia. Jak tłumaczy Adam Pachlita, dyrektor powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej zarządzającego szpitalem, w kontenerach ma odbywać się triaż, czyli wstępne selekcjonowanie i badanie pacjentów przychodzących do szpitala, a także miejsce, gdzie stacjonuje personel mobilnego punktu drive-thru, pobierającego wymazy na obecność koronawirusa. Wcześniej, oba te działania były prowadzone w namiotach.

Jak przekonuje Wioletta Cebula, zastępczyni pielęgniarki przełożonej w ZOZ wymiana namiotów na kontenery to krok w dobrą stronę

One są ogrzewane, pacjenci mają więc luksus, bo wchodzą do ocieplonego pomieszczenia. To jest bardzo przydatne – stwierdza pielęgniarka.

Z kolei Pachlita podkreśla, że ZOZ za dostawę kontenerów nie wydał ani złotówki, a blaszane konstrukcje dotarły do Sędziszowa w ramach zamówienia z rządowej Agencji Rezerw Materiałowych. Czy wejdą one do użytku na stałe? Szef powiatowej opieki zdrowotnej nie był w stanie nam na to odpowiedzieć.

Na razie są one w użyczeniu. I albo je zwrócimy po okresie pandemii, albo nam je zostawią. To jest kwestia przyszłości. Na razie jednak w żadnym stopniu nie obciążają one naszych finansów – podkreśla dyrektor ZOZ.

Same namioty, które wcześniej stały przed szpitalem nie zostały schowane do magazynów. Duży, wojskowy namiot stoi teraz przed wejściem do przychodni ZOZ w Ropczycach, a mniejszy obok sędziszowskiej przychodni na ulicy 3-Maja.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

eleven − 2 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!