psoni

Piękny gest pracowników Safrana w Sędziszowie. Swoje nagrody przekazali na niepełnosprawnych z okolicy

Przez cały 2020 r. pracownicy Safran Transmission Systems Poland zgłaszali do konkursu pomysły na ulepszenie produktu lub procesu, usprawnienie pracy biurowej i zmniejszenie ryzyka BHP. Nagrody, które uzyskali, w całości przekazali na cel charytatywny.

Co miesiąc w każdej z trzech kategorii wybierany był „Pracowniczy pomysł miesiąca”, za który przyznawana była nagroda finansowana. Pieniądze nie trafiały jednak do autorów zwycięskich projektów, tylko odkładane na szczytny cel. Przez rok uzbierało się w ten sposób 6 tys. zł. Przedstawiciele pracowników zdecydowali, że całą kwotę przekażą działającemu w Sędziszowie Małopolskim Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

– Pracownicy Safran Transmission Systems Poland włączyli się w piękną ideę, aby poprzez swoją innowacyjność i usprawniające pomysły nie tylko udoskonalać warunki pracy w Zakładzie, ale też pomagać innym. Jestem dumny z naszej załogi, bo pracownicy zgłaszali do konkursu wiele bardzo dobrych pomysłów, aby wygrywały one comiesięczne rankingi i powiększały pulę pieniędzy przeznaczonych dla Stowarzyszenia. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się tę akcję – mówi Jan Sawicki, prezes Safran Transmission Systems Poland.

Przed Bożym Narodzeniem pieniądze zostały przekazane stowarzyszeniu, które ma swoje placówki w Sędziszowie Małopolskim i Wiercanach oraz wspiera łącznie 80 osób z niepełnosprawnością intelektualną i 120 członków ich rodzin.

– Kluczowe dla nas jest wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodziców, rodzeństwa i opiekunów prawnych w miejscu zamieszkania i życia, w ich środowisku. Odciążamy rodziny, dając im możliwość realizacji swoich planów, bez rezygnacji z pracy. Naszą ambicją jest też zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczymy, że osoby te nie wymagają współczucia i litości, natomiast prowadzą niezależne i godne życie. Oferujemy uczestnikom zajęcia rehabilitacyjne i inne zajęcia m.in. z rękodzieła artystycznego, muzykoterapii, informatyki, multimediów. Ważną częścią naszej działalności są też treningi umiejętności społecznych, takie jak: trening dbałości o wygląd, higieny, trening kulinarny, nauka umiejętności gospodarowania własnymi pieniędzmi czy trening umiejętności nawiązywania kontaktów w grupie. Ponadto dotychczas organizowaliśmy zajęcia integracyjne dla przedszkolaków i uczniów, współpracowaliśmy z różnymi instytucjami organizując np. wspólne czytanie, zajęcia artystyczne itp. – mówi Joanna Leśniak, przewodnicząca zarządu sędziszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Za pieniądze otrzymane od pracowników Safrana zostanie zorganizowana wycieczka dla podopiecznych stowarzyszenia. Odbędzie się ona, kiedy obostrzenia związane z pandemią koronawirusa ulegną złagodzeniu. W dowód wdzięczności za wsparcie finansowe, autorzy projektów dostali upominki wykonane przez podopiecznych PSONI podczas zajęć artystycznych.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

5 × 1 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!