kodeks

Oferował procesory, których nie miał. Wyłudził ponad 20 tys. zł

Zarzuty popełnienia oszustwa oraz usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem usłyszał 31-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Mężczyzna wystawiał na sprzedaż towar, którego nie dostarczał klientom, mimo wpłacenia pieniędzy.

Do zarzuconych mężczyźnie przestępstw dochodziło w okresie od 22 maja do 18 czerwca ubiegłego roku. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wystawiał wtedy na portalu internetowym ogłoszenia dotyczące sprzedaży procesorów komputerowych. Cena pojedynczego urządzenia wahała się od 300 zł do ponad 1 tys. zł. Chętnych do kupna nie brakowało, byli to klienci z różnych stron kraju. Wpłacili oni pieniądze, ale sprzętu nie dostali. Nie otrzymali też zwrotu pieniędzy.

Mężczyźnie zarzucono popełnienie 36 oszustw oraz dwóch usiłowań doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Łączna wartość szkody to ponad 22 tys. zł.

Podejrzany przyznał się do postawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Za zarzucone mu czyny grozi kara do 8 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach wkrótce skieruje do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

FOTO: POLICJA

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

8 + 4 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!