tree-rock-wood-grain-trunk-log-1089486-pxhere.com

Zwoził drzewa, spowodował wypadek. Jest akt oskarżenia

ROPCZYCE, MAŁA Do 5 lat więzienia grozi 33-latkowi, który podczas zwózki drzewa doprowadził do śmiertelnego w skutkach wypadku. Prokuratura skierowała już do Sądu Rejonowego w Ropczycach akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

Do wypadku doszło 20 czerwca, po godz. 15, w lesie w Małej. Z ustaleń śledczych wynika, że 54-letni mężczyzna poprosił dwóch sąsiadów o pomoc przy zwiezieniu drzewa ze swojego lasu. Mężczyźni pojechali tam traktorem pokrzywdzonego. Za kierownicą ciągnika usiadł 33-latek, który wcześniej pił piwo. Drugi sąsiad wraz z właścicielem pojazdu, który wcześniej pił wódkę, usiadł natomiast na doczepionym do ciągnika wozie.

Po przyjechaniu na miejsce sąsiedzi zajęli się przypinaniem stalowej liny do pnia jednego z powalonych drzew, a gospodarz przyglądał się ich czynnościom. Kiedy drzewo było już przymocowane, 33-latek ruszył ciągnikiem do przodu, ściągając ze skarpy drzewo. Niestety, podczas tego manewru drzewo uderzyło 54-latka w głowę. Ten upadł, tracąc przytomność. Mimo udzielanej mu pomocy, mężczyzna zmarł. Jak potem wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci był rozległy uraz głowy.

Prokuratura o doprowadzenie do wypadku oskarżyła 33-latka. – Zarzuciliśmy mu, że naruszył reguły ostrożności, ponieważ nie dość dobrze obserwował sytuację. Nie upewnił się, że pokrzywdzony odszedł na bezpieczną odległość i mimo tego ruszył ciągnikiem – mówi Marta Bielecka, prokurator rejonowy w Ropczycach.

W momencie wypadku traktorzysta był nietrzeźwy. Kiedy został zbadany alkomatem przez policjantów, miał promil alkoholu. Zanim dojechał do lasu, poruszał się drogą publiczną, dlatego przed sądem odpowie także za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn był już wcześniej karany.

33-latek przyznał się do postawionych mu zarzutów, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

czternaście − sześć =