Tlen dla szpitala

Szpital dostał pieniądze. Będzie więcej tlenu

SĘDZISZÓW MŁP. Równo 200 tysięcy złotych otrzymał sędziszowski szpital na rozbudowanie w całym budynku instalacji tlenowej na salach chorych – Teraz dla każdego pacjenta, będziemy mogli zastosować terapię tlenową – chwali się dyrektor ZOZ.

O możliwości stworzenia instalacji tlenowej w całym szpitalu, przedstawiciele starostwa oraz dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej chwalili się już w zeszłym tygodniu podczas zwołanej w placówce konferencji prasowej. Były to jednak wciąż zapowiedzi.

Teraz, jak dowiedział się Reporter, pieniądze dla szpitala są już pewne.

Na początku grudnia trzymaliśmy od starosty pismo, w którym jest informacja, że w związku z decyzją wojewody o przyznaniu nam 200 tysięcy te pieniądze zostały przekazane szpitalowi – tłumaczy Adam Pachlita, dyrektor ZOZ.

Jak zaznacza w rozmowie z nami szef powiatowej opieki zdrowotnej, dotacja na szpital pochodzi z funduszy ministerstwa zdrowia, przeznaczonych na inwestycje tlenowe w dobie pandemii.

A jeśli chodzi i sędziszowską lecznice, to jest w co inwestować. Do tej jedynym oddziałem w szpitalu, który był w pełni wyposażony w dostęp do gazów medycznych była dawna neurologia, gdzie obecnie leczeni są pacjenci z koronawirusem.

W pozostałych oddziałach tą instalację mieliśmy tylko w pojedynczych miejscach. Teraz będą w nią zaopatrzone wszystkie łóżka na wszystkich oddziałach – wyjaśnia Pachlita.

Co to oznacza dla pacjenta?

Przede wszystkim dla każdego chorego możemy zastosować terapię tlenową, możemy podłączyć go do respiratora. Taka terapia może zostać zastosowana niezależnie od tego, gdzie leży pacjent – tłumaczy szef ZOZ.

Czasu na wykonanie inwestycji jest jednak mało. Warunkiem do otrzymania dotacji z ministerstwa jest bowiem zamontowanie instalacji do końca miesiąca. Dyrektor ZOZ uspokaja jednak, że prace powinny rozpocząć już na dniach.

Mamy już uzgodnionego wykonawcę. On wszystkie materiały potrzebne do wykonania tej instalacji już sobie zarezerwował – wyjaśnia dyrektor.

Pachlita zapewnia też, że samo przedsięwzięcie nie powinno być wielkim utrudnieniem dla przebywających w szpitalu pacjentów. Szef powiatowej opieki zdrowotnej tłumaczy, iż w momencie, kiedy gniazda na tlen będą już montowane w salach dla chorych, to na czas remontu ulokowani tam pacjenci zostaną przeniesieni do innej części szpitala.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

1 × 1 =