WOT prezenty

„Mikołaje” w mundurach. Żołnierze WOT z prezentami dla dzieciaków ze szkoły w Ropczycach.

ROPCZYCE Prezent mikołajkowi sprawili dzieciom z niepełnosprawnościami z powiatu żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Mundurowi odwiedzili szkołę specjalną w okolicy, przywożąc ze sobą świąteczne paczki dla uczniów.

Prezenty od WOT, trafiły do podopiecznych ropczyckiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Cała akcja została zorganizowana we wtorek.

W rolę Mikołajów, którzy dostarczyli paczki uczniom podstawówki i przedszkola działającego w SOSW wcielili się żołnierze z 33. batalionu lekkiej piechoty i 3. kompanii, którzy pełnią swoją służbę na terenie naszego powiatu. Mundurowi od kilku tygodni zbierali pieniądze na świąteczne prezenty.

Co znalazło się w paczkach? To przede wszystkim słodycze, ale też tornistry, czy pamiątkowe plany lekcji.

Taki gest znaczy dla nas bardzo dużo – mówi Reporterowi Piotr Wojnarowski, wicedyrektor SOSW.

Są to prezenty dla dzieci, które niestety nie zawsze mogą je otrzymać w domu. A tutaj te upominki dostają – zaznacza nauczyciel.

SOSW, to jedyna szkoła w naszym powiecie, która w czasie pandemii nie przeszła na nauczanie zdalne. Jak podkreśla Wojnarowski, prawo daje szkołom specjalnym możliwość (lecz nie obowiązek, jak w przypadku innych placówek) prowadzenia zajęć na odległość. SOSW jednak z tego nie skorzystał.

Dzieci normalnie uczęszczają do szkoły i uczestniczą w zajęciach rewalidacyjnych (mających wspomóc rozwój dziecka z niepełnosprawnością – przyp. red.). My jesteśmy z tego zadowoleni i myślę, że rodzice też, bo łatwiej jest pracować stacjonarnie niż zdalnie – przyznaje wicedyrektor.

Sami żołnierze z WOT, że tegoroczna mikołajkowa akcja nie była jednorazowym wydarzeniem i w przyszłym roku również będą oni chcieli podjąć taką inicjatywę.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

5 × 1 =