road-white-traffic-street-round-urban-760715-pxhere.com

Będzie narodowa kwarantanna! Rząd podjął decyzję

CAŁY POWIAT W czasie dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski, zapowiedział, że od 28 grudnia w Polsce wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna. Ograniczone ma być również przemieszczanie się w Sylwestra.

Zapowiedziana przez szefa resortu zdrowia kwarantanna domowa ma trwać od poniedziałku, 28 grudnia, do 17 stycznia. W tym terminie ponownie mają zostać zamknięte galerie handlowe. Dopuszczona będzie tylko działalność sklepów spożywczych, aptek, czy drogerii. Nieczynne mają być również stoki narciarskie, zamknięte zostaną także hotele, również dla pracowników będących w podróży służbowej.

Niedzielski poinformował też o dodatkowych obostrzeniach w Sylwestra. 31 grudnia od godziny 19 do 6 rano, 1 stycznia obowiązywać ma de facto godzina policyjna. Wyjść o tej porze z domu będzie można tylko w nagłych przypadkach (np. do apteki, lekarza), albo w ramach swojej pracy. Jeśli chodzi o spotkania sylwestrowe, rząd zachęca, aby pozostać wyłącznie w gronie domowników. Dopuszczalne jest jednak przyjęcie do 5 osób spoza gospodarstwa domowego.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

16 + 7 =