paliwo

34-latek ukradł 2 tys. litrów paliwa. Grozi mu do 10 lat więzienia

Zarzuty kradzieży z włamaniem oraz oszustwa usłyszał 34-letni mieszkaniec Ropczyc. Mężczyzna regularnie okradał swojego byłego pracodawcę.

W niedzielę, 6 grudnia, policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do zaparkowanego w Ropczycach samochodu ciężarowego. Zgłaszający poinformował, że z pojazdu została skradziona tzw. karta paliwowa. Sprawca posłużył się nią i zatankował niespełna 800 litrów oleju napędowego.

Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Ich praca doprowadziła do zatrzymania podejrzewanego o włamanie i kradzież. Okazał się nim były pracownik zgłaszającego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna regularnie okradał swojego dawnego pracodawcę. Schemat jego działania sprawcy był taki, że włamywał się do pojazdu, zabierał kartę paliwową, tankował olej napędowy, po czym zwracał kartę.

W ciągu kilku tygodni 34-latek miał ukraść prawie 2 tys. litrów paliwa, które następnie sprzedawał po okazyjnej cenie. Mieszkaniec Ropczyc usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz oszustwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju i poręczeniem majątkowym.

Do sprawy zostali zatrzymani również czterej mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego, w wieku od 40 do 57 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty kupna kradzionego paliwa, dodatkowo jeden z nich odpowie także za oszustwa. Za przestępstwo paserstwa grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci odzyskali część skradzionego paliwa.

FOTO: KPP ROPCZYCEBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

cztery + czternaście =