303-215719

Chrońmy najmłodszych przed hejtem. Trwa kampania społeczna

Hejt czyli agresywne, obraźliwe wypowiedzi pod adresem internautów, a także wpisy wzbudzające niechęć i wrogość wobec innych osób czy całych społeczności to stałe elementy wirtualnego świata. Stykają się z nim także dzieci i młodzież, którzy należą do najbardziej aktywnych użytkowników sieci.

W listopadzie trwa obchodzona co roku międzynarodowa „Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.” Działania realizowane w ramach kampanii kładą nacisk na prawa dziecka.

Działania, mające na celu przeciwdziałanie mowie nienawiści i zachowaniom noszącym znamiona hejtu realizowane są również przez podkarpackich policjantów. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie realizuje program profilaktyczny „Cyberbezpieczni”.

Więcej informacji o przedsięwzięciach przeciw hejtowi znajdziesz na stronie policji: Chrońmy najmłodszych przed hejtem i mową nienawiści

FOTO: POLICJABrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

5 × 2 =