DSC_1938

W Iwierzycach lekarz jest… ale go nie ma

Starosta przekonywał o nowym lekarzu. Przyszedł pacjent… ale nowego lekarza nie uświadczył. Taka historia dotarła do nas z przychodni w Iwierzycach. W zeszłym tygodniu, podczas rozmowy z Reporterem, starosta stwierdził, że do lecznicy w Iwierzycach znaleziono już nowego lekarza. Ale jak mówi nam czytelniczka – wcale tak nie jest.

O ilości lekarzy rodzinnych w powiecie, starosta ropczycko-sędziszowski, Witold Darłak, mówił nam w numerze gazety z 20 lutego, w artykule „Rosną problemy z dostępem do lekarzy”. W swojej wypowiedzi do Reportera włodarz powiatu odniósł się także do sytuacji w przychodni w Iwierzycach.

Przez chwilę był też kłopot w Iwierzycach, tam też jest już lekarz znaleziony – stwierdził wówczas Darłak.

Do słów włodarza powiatu odniosła się jednak czytelniczka, która w sprawie przychodni w Iwierzycach zadzwoniła do naszej redakcji.

News will be here

Tam nie ma żadnego nowego lekarza. Wciąż jest tylko doktor Niedzielski (Jerzy, kierownik przychodni – przyp. red.). W środy przyjmuje też pani Renata Miazga-Janusz, ale ona była tutaj od dawna – mówi czytelniczka.

Mieszkanka przyznaje, że mocno zdziwiły ją słowa starosty wypowiedziane w Reporterze. By zobaczyć, czy Darłak ma rację, udała się nawet do przychodni i wypytywała o nowego lekarza. Według kobiety, pracujący tam personel nic o nowym medyku nie wiedział.

Jak więc faktycznie wygląda sprawa z nowym lekarzem w iwierzyckiej przychodni? Próbowaliśmy to ustalić u starosty.

Powinna tam być już pani Zofia Jasińska – stwierdza Darłak.

Z tych informacji, które ja dostałem, to wychodzi na to, że pani doktor już tam jest. Tylko nie wiem dokładnie od którego dnia – dodaje włodarz powiatu. Wyjaśnia także, że doktor Jasińska, ma przyjmować w Iwierzycach przez jeden dzień w tygodniu.

Słowa włodarza powiatu nie pokrywają się jednak w pełni z tym, co usłyszeliśmy od Adama Pachlity, wicedyrektora ZOZ, odpowiadającego tam za sprawy administracyjno-techniczne. Jak tłumaczy nam Pachlita, owszem Zofia Jasińska ma zacząć leczyć w iwierzyckiej przychodni. Ale jeszcze się tam nie pojawiła. Wciąż trwają też z lekarką na ten temat rozmowy

Jeśli byśmy się porozumieli, to pani Jasińska zaczęłaby przyjmować w Iwierzycach w marcu – tłumaczy Pachlita.

Wicedyrektor potwierdza natomiast, że w przypadku przybycia do Iwierzyc, Zofia Jasińska, przyjmowałaby tam przez jeden dzień.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

cztery × 4 =