DSC_8519

Koronawirus opóźnił teatr muzyczny

Nie będzie na razie pokazów nowej sztuki Licealnego Teatru Muzycznego działającego przy sędziszowskim ogólniaku. Ze względu na sytuację z koronawirusem premiera sztuki została przesunięta o dwa tygodnie – Taka jest decyzja starostwa – słyszymy w szkole.

Premierowy pokaz nowej sztuki LTM był zaplanowany na niedzielny wieczór. Dzisiaj okazało się jednak, że nic z tego nie będzie. Po południu gruchnęła bowiem wiadomość, iż pokazy teatru zostały opóźnione o 14 dni.

Taka jest decyzja starostwa – komentuje krótko Tomasz Przywara, jeden z opiekunów LTM.

O powody przesunięcia spektaklu zapytaliśmy więc starostę ropczycko-sędziszowskiego, Witolda Darłaka. Włodarz powiatu nie ukrywa, że wpływ na tą decyzję miał potwierdzony dzisiaj rano pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce.

Chociaż na sali widowiskowej (domu kultury – przyp. red.) w Sędziszowie nie zmieści się 300 osób, to po konsultacji z powiatowym inspektorem sanitarnym uznaliśmy, że może warto byłoby zaczekać przez jakiś czas, żeby zobaczyć jak rozwinie się sytuacja. Dyrektor liceum dostał więc zalecenie, by przesunąć spektakle o dwa tygodnie – wyjaśnia Darłak.

Jak przekonuje w rozmowie z Reporterem szef powiatowego urzędu, nie ma na razie mowy o całkowitym odwołaniu przedstawień.

Młodzież się przygotowała, jakieś koszty zostały poniesione, jest oczekiwania środowiska, by w tym musicalu uczestniczyć. Ale ze względów bezpieczeństwa to przesuwamy – tłumaczy starosta.

Nowym musicalem LTM, ma być autorska sztuka sędziszowskiego teatru „New York”. Akcja przedstawienia ma dziać się w Stanach Zjednoczonych w okresie lat 20-tych, ubiegłego wieku.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

dwadzieścia + 16 =