w bibliotece dzien bezpiecznego internetu

W bibliotece obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu

Uczniowie z klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach uczestniczyli w spotkaniu z policjantką, która mówiła jak unikać zagrożeń podczas korzystania z internetu, a także przedstawiła konsekwencje prawne wynikające z naruszenia prywatności innych osób. Spotkanie zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ropczycach z okazji obchodzonego 11 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu.

Celem ustanowienia Dnia Bezpiecznego Internetu było zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką online oraz promocja pozytywnego wykorzystania internetu.

Na spotkaniu w bibliotece wiodącym tematem było bezpieczeństwo związane z korzystaniem z internetu. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o zagrożeniach wynikających z nieostrożnego korzystania z sieci. Kom. Anna Malinowska z zespołu profilaktyki społecznej, nieletnich i i patologii Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach poruszyła też temat ochrony danych osobowych w kontekście zamieszczania zdjęć i filmów, na których są inne osoby. Funkcjonariuszka uświadomiła młodym ludziom także, że wrzucając do sieci różnego rodzaju treści nie pozostaje się anonimowym, a korzystanie z nielegalnych oprogramowań i „ściąganie” filmów jest karalne.

Na zakończenie omówione zostały najczęściej popełniane przez młodych ludzi wykroczenia i przestępstwa oraz konsekwencje prawne, jakie mogą im grozić. Funkcjonariuszka przekazała także informacje dotyczące przestrzegania praw człowieka, co jest ściśle związane z właściwym zachowaniem w sieci.

FOTO: KPP ROPCZYCEBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

3 − 3 =