wieza play

Kontrowersyjna inwestycja w Wiercanach. Decyzja jeszcze nie zapadła

Sprawa budowy masztu telekomunikacyjnego w Wiercanach od kilku tygodni budzi wiele emocji wśród mieszkańców gminy Iwierzyce. Nie inaczej było podczas spotkania informacyjnego, które na ten temat zorganizowano w urzędzie gminy.

Jak już wcześniej informowaliśmy, tzw. stacja bazowa telefonii komórkowej sieci Play ma stanąć na prywatnej działce w Wiercanach, w bliskim sąsiedztwie z granicami z Nockową, Będzienicą i Olimpowem. 8 listopada ub.r. do urzędu gminy wpłynął wniosek o ustalenie lokalizacji celu publicznego dla tej inwestycji. Od tamtego czasu mieszkańcy zdążyli już napisać petycję do wójta o zatrzymanie inwestycji, a później w czterech najbardziej zainteresowanych sołectwach odbyły się zebrania wiejskie, na których podjęto uchwały sprzeciwiające się budowie. Na spotkaniu w urzędzie gminy mieszkańcy mieli okazję spotkać się z przedstawicielem Playa i przedstawić mu swoje pytania i obawy. Mieszkańcy przede wszystkim boją się tego, że stacja przekaźnikowa będzie negatywnie wpływać na ich zdrowie. Zwracali też uwagę na to, że maszt spowoduje spadek wartości pobliskich działek i zablokuje rozwój budownictwa mieszkaniowego.

Przedstawiciel Playa zapewniał, że planowana budowa stacji bazowej i późniejsze jej funkcjonowanie będzie się odbywać zgodnie z obowiązującym prawem. Zaznaczył też, że operator nie zamierza zmieniać lokalizacji dla planowanej inwestycji.

Wszystko wskazuje na to, że kiedy już postępowanie administracyjne zakończy się wydaniem przez wójta decyzji, należy się spodziewać odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Jeśli włodarz wyda decyzję pozytywną dla inwestora, odwoływać będą się mieszkańcy. Jeżeli decyzja będzie negatywna dla Playa, to wtedy odwołanie wniesie operator.

Na spotkaniu mieszkańcy dowiedzieli się, że w przypadku podjęcia pozytywnej dla inwestora decyzji i jej uprawomocnieniu się, operator złoży wniosek do starostwa powiatowego o wydanie pozwolenia na budowę. Jak na spotkaniu przekonywał radca prawny Urzędu Gminy w Iwierzycach, na tym etapie mieszkańcy będą mieli znacznie większe możliwości zablokowania inwestycji.Jest 1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Laura Z Wapiennika

    A ja wiem czy to takie słupy stawiać to tak dobrze czy nie dobrze… Ja to kiedy kupiła mikrofale do kuchni i ona takie fale wydawała… potem mi koziołki krzywo wychodziły…


Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

jeden × 4 =