DSC_1868

WOŚP w powiecie ropczycko-sędziszowskim z kolejnym rekordem

Ponad 80 tysięcy złotych – tyle pieniędzy udało się zebrać w naszym powiecie podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To kolejny rekord. W porównaniu do poprzedniego roku, wynik z zeszłotygodniowego finału jest lepszy o ponad 20 tysięcy – Ta hojność jest zdecydowanie większa, to widać – komentuje szefowa miejscowego sztabu – mówi szefowa miejscowego sztabu.

Podczas zeszłotygodniowego finału orkiestry, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach, na terenie naszego powiatu funkcjonował tylko jeden sztab WOŚP. Zorganizował go hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Ropczycach. Wolontariusze z fundacji Jurka Owsiaka kwestowali jednak nie tylko w tym mieście.

Byliśmy też w Sędziszowie, Wielopolu – wylicza w rozmowie z Reporterem Wioletta Czemarnik, szefowa ropczyckiego sztabu WOŚP – Oprócz tego wolontariusze do południa stali pod kościołami m.in. w Łączkach Kucharskich, Niedźwiadzie, na Chechłach, czy Lubzinie – dodaje kierowniczka sztabu.

Jak podają organizatorzy zbiórki, w sumie, na terenie naszego powiatu na orkiestrę mieszkańcy przekazali ponad 81 tysięcy złotych. To kolejny rekord. Ubiegłoroczny finał, ropczycki sztab zakończył bowiem sumą blisko 20 tysięcy złotych mniejszą. Jak mówi Czemarnik zdecydowana część zebranych pieniędzy pochodziła z puszek, z którymi kwestowali wolontariusze.

Było bardzo dużo banknotów. Kilka razy trafiały nam się 200-złotówki. Było też zwinięte 300 złotych wrzucone do puszki – mówi Wioletta Czemarnik.

Jak przyznaje szefowa sztabu, w jednej puszcze znalazło się nawet 3,5 tysiąca złotych. Normą były z kolei puszki wypełnione około 2 tysiącami.

Zbieranie pieniędzy dla WOŚP nie odbywało się tylko na ulicach. Tradycyjnie, na hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach zorganizowano też w niedzielę miejscowe obchody finału akcji. We wnętrzu hali prowadzone były m.in. licytacje różnych przedmiotów, z których na WOŚP udało się przekazać około 4 tysiące złotych. Były też różne atrakcje. Na odwiedzających czekały m.in. stoiska z jedzeniem od Koł Gospodyń Wiejskich, czy też występy na scenie.

Tegoroczny finał WOŚP, był organizowany w Ropczycach już po raz 14. Ale sama orkiestra zagrała w Polsce już po raz 28. Tegorocznym celem zbiórki jest zebranie pieniędzy na zakup urządzeń niezbędnych do przeprowadzenia operacji ratujących zdrowie i życie małych pacjentów.

Jak podaje WOŚP, deklarowana kwota, jaką udało się zebrać podczas 28. finału to ponad 115 milionów złotych.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

1 × cztery =