siatka-nett

Siatkarze Extransu Sędziszów coraz bliżej ścisłej czołówki

Siatkarze Extransu Sędziszów pokonując Wisłok odrobili stratę do drugiego i trzeciego miejsca w ligowej tabeli. W sobotę czeka ich ważny mecz w Jaśle.

Extrans powalczył ze strzyżowianami w miniony piątek. Pierwszy mecz obu zespołów zakończył się po 5 setach i już pierwsze akcje meczu w Sędziszowie zwiastowały niekrótki bój. W premierowej odsłonie Extrans odskoczył Wisłokowi dopiero w ostatnich trzech akcjach. Działo się w drugim secie, w którym goście wygrywali już 14:10, ale nasza drużyna konsekwentnie odrabiała stratę. Sędziszowska ekipa w samej końcówce miała aż trzy piłki setowe.

Niestety, żadnej nie wykorzystała i strzyżowska drużyna, dzięki dobremu blokowi, wygrała tę odsłonę. Słaba końcówka tego seta, niestety miała wpływ na postawę naszych zawodników w kolejnym secie. Wisłok wygrał go do 20, ale w czwartej odsłonie dominowali gospodarze.

News will be here

Kibice nie nudzili się w tie-breaku. Po skutecznym ataku Jana Pyrsaka było 8:6, a w nerwowej końcówce dwa błędy więcej zrobili przyjezdni. Trener, Tomasz Józefacki, musiał przygotować się na różne warianty, różne ustawienia. W tygodniu przed tym spotkaniem chorował pierwszy atakujący, Patryk Grendysa. Gdy popularnemu „Paczce” nie szło, zastępował go jeden z przyjmujących, Tomasz Kotyla. Popularny „Alvaro” zdobył dużo ważnych punktów, a nieco osłabiony Grendysa, gdy złapał oddech, też grał na dobrym poziomie. Świetne spotkanie rozegrali środkowi: Piotr Kochan i Łukasz Perłowski. Zabrakło Kamila Kalandyka, którego kilkanaście godzin przed meczem dopadł wirus.

Sędziszowska drużyna po tej wygranej znacznie zbliżyła się do drugiego i trzeciego miejsca. Druga wygrana z Wisłokiem w tym sezonie podbudowała morale drużyny. Z drugiej strony, końcowy rezultat (i tak dobry) pozostawił w zawodnikach spory niedosyt.

Teraz wszystkie mecze są dla nas super ważne. Szkoda straconego punktu, bo mogliśmy wygrać z Wisłokiem, może nie 3:0, ale to 3:1 było w zasięgu, a wtedy strata do tego przeciwnika byłaby jeszcze mniejsza – ubolewał Kamil Kozłowski, drugi rozgrywający Extransu.

Kozłowski w tym momencie rozpamiętywał najmocniej drugą odsłonę, w której nasz zespół zmarnował trzy piłki setowe, a, ostatecznie, seta wygrali goście.

Trochę nas to zdeprymowało, szkoda, że nam nie „pykło” w tym secie, ale też doceniamy wywalczone dwa punkty. Liga jest przecież tak wyrównana, że każde zwycięstwo trzeba docenić – mówi Kozłowski.

W Jaśle nasza drużyna nie może przegrać, jeśli chce utrzymać czwarte miejsce, a najlepiej wygrać za trzy punkty, żeby zachować szanse na trzecie miejsce.

Wyjazdowy mecz z MOSiR-em Jasło w sobotę o godzinie 18.

 

Przed meczem z Wisłokiem Strzyżów z najgłośniejszymi krytykami naszych siatkarzy porozmawiał Tomasz Józefacki. Między innymi o tym piszemy tutaj.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

dwa × jeden =