american-blazer-blond-hair-calling-close-up-coffee-1548729-pxhere.com

Oszuści wciąż zbierają żniwo

Przestępcy dzwoniący do mieszkańców naszego powiatu z prośbą o pieniądze nie odpuszczają. W tym tygodniu ich ofiarą padło małżeństwo z Góry Ropczyckiej, które straciło 100 tys. zł.

W grudniu informowaliśmy o mieszkance Gnojnicy, od której oszuści wyłudzili kilkadziesiąt tysięcy złotych. W ubiegłym tygodniu ropczyccy policjanci odnotowali dwa następne przypadki oszustw na kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czarna seria kontynuowana była w tym tygodniu. We wtorek przestępcy wyłudzili 100 tys. zł, przekonując swoje ofiary, że ich synowa spowodowała śmiertelny wypadek. Oszuści twierdzili, że pieniądze są potrzebne, aby sprawczyni nie trafiła do więzienia. Dzwoniąca do swoich ofiar kobieta udzieliła także instrukcji, w jaki sposób należy przekazać gotówkę.

– Jednocześnie poinformowała mężczyznę, aby pojechał we wskazane przez nią miejsce, gdzie oczekuje synowa. W czasie, gdy mężczyzna wyjechał, do domu przyszedł oszust, któremu seniorka przekazała oszczędności – informuje policja.

Policjanci apelują: nie dajmy się oszukać! – Zawsze zachowujmy ostrożność, zwłaszcza gdy ktoś podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, lub mówi, że jest policjantem, a nasze pieniądze są zagrożone. Nie podejmujmy żadnych pochopnych działań, a informacją podzielmy się z najbliższymi. Nie przekazujmy też informacji o kwotach, jakie mamy w domu lub na kontach bankowych.

Funkcjonariusze apelują również do młodych osób, żeby informowały swoich rodziców czy dziadków o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość.

– Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności – prosi policja.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast należy informować policję, dzwoniąc na numer 997 lub 112.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

5 × 2 =