autobusy bystrzyca

W Iwierzycach chcą pieniądze na autobusowe linie

Będzienica-Bystrzyca. Na tym odcinku ma powstać nowa linia autobusowa. A przynajmniej takie są zamiary gminy. Iwierzycki urząd złożył wniosek o utworzenie połączenia w ramach stworzonej niedawno rządowej dopłaty do nierentownych kursów.

Rządowe wsparcie, z którego gmina chce sfinansować nowe połączenie autobusowe zostało uruchomione w lipcu. Program zakłada, iż państwo dopłaci na kurs maksymalnie do złotówki od każdego kilometra. Przynajmniej 10 procent tej kwoty musi z kolei pokryć z własnej kieszeni samorząd, na terenie którego ma zostać uruchomiona linia.

Na razie nie wiadomo nawet, czy autobus pomiędzy Będzienicą, a Bystrzycą w ogóle się pojawi. Póki co gmina złożyła wniosek do wojewody o przyznanie rządowych opłat na utworzenie nowej linii. Jak tłumaczy wójt Iwierzyc, to dopiero pierwszy krok w złożonej procedurze.

News will be here

Złożymy ten wniosek do urzędu wojewódzkiego, a jak otrzymamy dofinansowanie, to następnym etapem jest wybór firmy transportowej, która będzie ten przewóz prowadzić – mówi wójt Iwierzyc, Ryszard Filipek.

Póki co, Będzienica-Bystrzyca jest też jedynym kierunkiem, gdzie urząd chce skorzystać z państwowego wsparcia na przewozy autobusowe. Wójt tłumaczy się, że stworzenie połączeń w innych miejscach byłoby problematyczne, ze względu na to, że inne kierunki przebiegają pomiędzy gminami, albo powiatami. A przy takich liniach, konieczne są już porozumienia z innymi samorządami.

W rozmowie z Reporterem, Filipek nie wyklucza jednak, że w przyszłości gmina postara się także o inne połączenia autobusowe.

Jeśli się nam uda, to myślę, że w kwestii kolejnych kierunków sprawa jest otwarta. Będą następne nabory. Jeśli teraz uda nam się to przeprowadzić, to będziemy się starać działać też w innych obszarach – tłumaczy wójt.

W przypadku otrzymania dopłaty na linię Bystrzyca-Będzienica, takie połączenie będzie mogło zacząć funkcjonować dopiero w ciągu 2020 roku.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

osiem + 2 =