rada wielopole

W gminie Wielopole Skrzyńskie śmieci zdrożeją o połowę

Do 12 zł od osoby, czyli o 50 procent, wzrośnie w przyszłym roku w gminie Wielopole Skrzyńskie miesięczna opłata za odbiór odpadów, o ile będą one przez mieszkańców segregowane. W przypadku odpadów zmieszanych stawkę ustalono na 24 zł od osoby zamieszkującej nieruchomość.

Nowe stawki zostały przyjęte na listopadowym posiedzeniu Rady Gminy w Wielopolu Skrzyńskim.

Nieuchwalenie tej podwyżki może spowodować, że nie będziemy mieli pieniędzy na pokrycie kosztów zbiórki odpadów i możemy wtedy nie odebrać śmieci od mieszkańców, a to byłaby sytuacja nie do pomyślenia – przekonywał przed głosowaniem Marek Tęczar, wójt gminy Wielopole Skrzyńskie.

Jak wyjaśnił włodarz gminy, koszty całego systemu zbiórki i zagospodarowania odpadów mogą być, zgodnie z prawem, pokrywane jedynie z opłaty „śmieciowej” pobieranej od mieszkańców. Samorząd nie może do systemu dokładać z innych źródeł, ale jednocześnie nie może na tym zarabiać. Uchwalone głosami 11 spośród 15 radnych podwyżki to efekt kalkulacji, uwzględniających mocno rosnące koszty na rynku śmieci, ale także wzrost ilości odpadów, których pozbywają się mieszkańcy. Jak wyliczyli w urzędzie gminy, na przestrzeni kilku ostatnich lat ilość odbieranych odpadów wzrosła z około 30 ton miesięcznie do ponad 60 ton.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

10 + 1 =