1 (600)

Sędziszów Małopolski stara się o wielką inwestycję

Zagraniczny koncern z branży motoryzacyjnej rozważa ulokowanie swoich nowych zakładów w Sędziszowie Małopolskim. Jeśli inwestycja zostanie zrealizowana, pracę może znaleźć około 1,2 tys. osób.

Władze miasta od kilku miesięcy prowadzą rozmowy z potencjalnym inwestorem, któremu przedstawione zostały wszelkie atuty ulokowania przedsiębiorstwa właśnie w Sędziszowie Małopolskim. Dodatkowo na ostatniej sesji radni miejscy przyjęli dwie uchwały – dotyczące sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz sporządzenia 16 zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Są one niezbędne, aby możliwe było wybudowanie planowanych fabryk. Koncern potrzebuje na ten cel przynajmniej 30 hektarów w jednym kawałku.

Miejsce, w którym może zostać zrealizowana inwestycja, to należący do prywatnego właściciela teren przy ul. Południowej, w sąsiedztwie Safrana. Decyzja, czy właśnie Sędziszów Małopolski zostanie wybrany na lokalizację budowy nowych zakładów koncernu motoryzacyjnego, zapadnie prawdopodobnie w styczniu.

News will be here


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

5 × 1 =