DSC_0748

Nie liczcie w Ropczycach na inwestycje

Choć jest zaplanowany na 130 milionów złotych, to nie ma się co spodziewać, żeby było z niego dużo inwestycji. Wyjątkowo słabo dla samego mieszkańca ma prezentować się przyszłoroczny kształt finansów gminy Ropczyce – Dla mnie jest to jeden z najtrudniejszych projektów budżetu – przyznaje burmistrz.

Nad budżetem na 2020 rok ropczyccy samorządowcy zdecydują dopiero pod koniec grudnia. Ale już wiadomo, że nie przyniesie on zbyt wiele dobrego dla mieszkańców miasta i okolic.

Musieliśmy podjąć niełatwe decyzje związane z ograniczeniem wydatków, szukając bardzo znaczących oszczędności – mówi burmistrz Ropczyc, Bolesław Bujak.

Zaciskanie pasa odbije się przede wszystkim na gminnych inwestycjach. Chociaż według szacunków urzędu przyszłoroczny budżet ma opiewać na około 130 milionów, to jak mówi włodarz gminy tylko 6,5 miliona z tej sumy zostanie przeznaczona na inwestycje.

News will be here

Tak naprawdę sprowadza się to do dokończenia tegorocznych przedsięwzięć – przyznaje burmistrz.

Wśród wymienionych inwestycji, które trzeba będzie skończyć w przyszłym roku Bujak wymienia budowę i wyposażenie hali przy podstawówce nr 1 w Ropczycach i modernizację oczyszczalni ścieków.

A co z nowymi budowami? Szef ropczyckiego magistratu ostrzega, że będzie ich naprawdę niewiele. Jak wyliczał burmistrz, w przyszłym roku gmina chce wybudować boisko przy szkole na Chechłach, zmodernizować ropczycki bazar, a także przebudować ulicę Skoredeckiego. To jedyna poważna budowa drogi zaplanowana w przyszłorocznym planie finansowym

Na inne chodniki, inne drogi na dzień dzisiejszy po prostu nie mamy pieniędzy – twierdzi Bujak.

Co stało się, że gmina Ropczyce tak cienko przędzie? Włodarz Ropczyc narzeka na rząd.

Wydaję mi się, że intencją sejmu poprzedniej kadencji oraz rządu jest sprowadzenie samorządów lokalnych, zwłaszcza gminnych do roli takich terenowych organów administracji państwowej sprzed 30 lat.

Burmistrz za nieciekawie wyglądający budżet obarcza też inne czynniki. Wskazuje tu na finansowanie oświaty, czy niedawne obniżenie podatku PIT. O powodach chudego budżetu w gminie przeczytacie tutaj (nr 45, 28.11.2019)Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

osiem + 1 =