DSC_2298

Komu pomogą harcerze z Ropczyc?

Nawet kilkadziesiąt rodzin z okolicy otrzyma świąteczne dary w ramach prowadzonej przez harcerzy z Ropczyc akcji „Harcerska Gwiazdka z Nieba”. To inicjatywa, która ma na celu pomóc starszym, samotnym i schorowanym mieszkańcom naszego rejonu. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku skala przedsięwzięcia może być rekordowa.

Tegoroczna edycja „Harcerskiej Gwiazdki” jest już siódmą odsłoną akcji. W tym roku, podobnie jak było to zresztą 12 miesięcy wcześniej, głównym celem organizatorów jest przede wszystkim pomoc osobom starszym i samotnym.

Pomagamy ewentualnie też tam, gdzie faktycznie w rodzinie jest ktoś poważnie chory, potrzebujący pomocy – tłumaczy Wioletta Czemarnik, komendantka ropczyckiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego, który odpowiada za akcję.

W tym momencie, jak wylicza w rozmowie z Reporterem Czemarnik, z pomocy w ramach „Harcerskiej Gwiazdki” skorzysta na pewno około 50 rodzin

Ale jeszcze nie wszystkie zgłoszenia spłynęły. Wciąż można też zgłaszać mieszkańców, którzy potrzebowaliby tych darów – stwierdza szefowa hufca.

No właśnie darów. Wsparcie dla beneficjentów akcji płynie przede wszystkim w postaci przekazywania różnych produktów. Te można jeszcze do dzisiaj oddawać w siedzibie hufca przy ulicy Krótkiej (budynek ośrodka pomocy społecznej) oraz do specjalnych koszy rozstawionych po sklepach w okolicy.

Co jest zbierane? Głównie żywność z długim terminem ważności i artykuły chemiczne. Harcerze chętnie przyjmą też nową pościel i ręczniki. Jak mówi Wioletta Czemarnik, póki co mieszkańcy wykazali się bardzo dużą hojnością

Dostaliśmy najwięcej darów w historii. Tych rzeczy nie było jeszcze tak dużo, jak w tym roku. To kolejny rekord dobroczynności mieszkańców – zdradza komendantka hufca.

Ilość darów jest tak wielka, że organizatorzy akcji zdecydowali się o przesunięciu finału zbiórki. Pierwotnie paczki miały być rozwożone w tą sobotę. Jednak jak stwierdza Czemarnik, ze względu na ilość przekazanych przedmiotów, finał trzeba będzie przenieść na wtorek. Zmieni się też miejsce, gdzie wolontariusze będą przygotowywać i rozwozić paczki. Do tej pory była to zawsze komenda hufca. Teraz będzie to jednak wnętrze ropczyckiego Centrum Kultury.

W „Harcerskiej Gwiazdce z Nieba” można pomóc nie tylko przekazując dary. Ropczycki hufiec przyjmuje też pieniądze na zakup niezbędnych produktów dla potrzebujących.

Nr konta hufca ZHP w Ropczycach, gdzie można przelać pieniądze na Harcerską Gwiazdkę z Nieba

Nr konta: 71 1240 4751 1111 0010 6766 0567

Tytuł przelewu: Harcerska Gwiazdka z NiebaBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

osiemnaście + 7 =