1-tenis

Bingo Ropczyce, UKS Niedźwiada Dolna i KTS Zagorzyce walczą o punkty – ZDJĘCIA

Po dwie drużyny – z Ropczyc i Niedźwiady Dolnej oraz nowicjusz z Zagorzyc biją się o punkty w wojewódzkich dorosłych rozgrywkach tenisa stołowego. Poziom rozgrywek jest coraz wyższy.

Na najwyższym szczeblu, w 3 lidze, gra ATS Bingo Ropczyce. Zespół ten w pięciu meczach wywalczył 6 punktów, co jak na beniaminka, trzeba traktować jako bardzo dobry wynik. Ostatnio Bingo rozbiło aż 10:2 Strażaka Bartkówkę. Bingo plasuje się w środku ligowej stawki.

Drużyna jest stosunkowo młoda. Świetnie prezentuje się zaledwie 14-letni Jakub Skwierz. Odniósł aż 13 zwycięstw, przegrał tylko 5 meczów. Dobrze radzi sobie trener Sławomir Niemiec. Wygrał 13 meczów, przegrał tylko 4. Często gra Mateusz Rzeźnikiewicz (7 wygranych, 8 przegranych), i Kacper Toton (4 wygrane, 11 porażek). Zgłoszeni do rozgrywek są – Wojciech Szymański, Julia Wiktor, Piotr Żabiński, Katarzyna Królikowska, Ryszard Żabiński i Michał Frączek. Jeszcze nie rozegrali żadnego spotkania.

News will be here

Naszym jedynakiem w rozgrywkach czwartej ligi jest UKS Niedźwiada Dolna. Zespół na co dzień trenuje Jacek Gałuszka z Dukli. W ostatniej kolejce Niedźwiada przegrała we własnej hali z LKS-em Kańczuga 7:10. Do tej pory najlepiej punktuje 14-letni Hubert Kośkiewicz. Odniósł do tej pory 19 wygranych, tylko 4 razy przegrał. Nieźle prezentuje się pozyskany przed sezonem z Głobikowej Tomasz Niemiec (13 wygranych, 6 przegranych). Karol Wośko wygrał 6, przegrał 16 meczów, a Sebastian Szajstek wygrał na razie dwa starcia, 18 przegrał. 3 mecze (przegrane) zaliczył Wiktor Królikowski, 2 spotkania zaliczyła Anna Strzałka (oba przegrane). Przed sezonem odeszło dwóch zawodników: Karol Angrys (wzmocnił Tyczyn) i Damian Mikrut (wrócił do Brzostka).

W tym roku skład opieramy na swoich zawodnikach. Celem jest utrzymanie – zaznacza prezes UKS-u, Krzysztof Ździebko.

UKS obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w czwartoligowej hierarchii i w drugiej części fazy zasadniczej będzie musiał bić o bezpieczne miejsce w grupie spadkowej.

 

Zobacz zdjęcia z meczu UKS Niedźwiada Dolna – LKS Kańczuga

WordPress Image Gallery Plugin

 

Na poziomie piątej ligi grają aż trzy zespoły z naszego powiatu, w tym nowy zespół z Zagorzyc. Szerzej piszemy o nich tutaj.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

5 × dwa =