DSC_2226

Lokalne podatki pójdą w górę

W przyszłym roku w gminie Ostrów będą obowiązywać nowe stawki podatków lokalnych. Podwyżki oscylują wokół 2 procent.

Wysokość podatków obowiązujących w 2020 r. została uchwalona na listopadowym posiedzeniu Rady Gminy w Ostrowie. Wyższe stawki dotyczyć będą zarówno podatku od nieruchomości, jak też rolnego oraz od środków transportu. Jeżeli chodzi o podatek rolny, to jego wysokość wyliczana jest na podstawie ceny skupu żyta. Uchwalono ją na poziomie 38,99 zł za kwintal.

Stawki podatku od nieruchomości będą wyglądać tak:

Podatek od gruntów:

– związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – 0,88 zł od metra kwadratowego,

– pod wodami stojącymi lub wodami powierzchniowymi płynącymi jezior i zbiorników sztucznych 4,80 od hektara,

– pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego 0,08 zł od m kw.,

– niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji – 0,08 zł od m kw.

Podatek od budynków lub ich części:

– mieszkalnych – 0,37 zł od m kw.,

– związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – 22,69 zł od m kw.,

– zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym – 11,18 zł od m kw.,

– związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych – 4,74 zł od m kw.,

– pozostałych:

  • letniskowych – 8,05 zł od m kw.,
  • innych budynków, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego – 1,19 zł od m kw.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

8 + siedemnaście =