maszyny-do-mycia-podlog

Efektywne i wygodne w obsłudze urządzenia czyszczące podłogi

Automatyczne maszyny do mycia podłóg zapewniają skuteczne, szybkie i dokładne wyczyszczenie posadzek w dużych obiektach i firmach. Sprawdzają się tam, gdzie doprowadzenie podłogi do porządku za pomocą mopa trwałoby za długo.
Ponadto mają tę zaletę, że myją i jednocześnie osuszają nawierzchnię, co podnosi poziom bezpieczeństwa dla osób poruszających się w danym pomieszczeniu.

W jakich miejscach konieczne są automatyczne urządzenia czyszczące podłogi?

Znaczenie ma nie tylko wielkość obiektu do sprzątania, ale także natężenie ruchu pieszego. Przyjmuje się, że wszystkie posadzki o powierzchni powyżej 50 m2 wymagają przynajmniej rozważenia zasadności zastosowania maszyny do czyszczenia.

Najczęstszymi odbiorcami są zatem właściciele dużych powierzchni biurowych, obiektów handlowych oraz instytucje publiczne. Prawdopodobnie każdy zetknął się z urządzeniami czyszczącymi podłogi w galerii handlowej, ale wykorzystuje się je także w szpitalach, magazynach, szkołach, hotelach, urzędach czy halach sportowych.

News will be here

W takich miejscach ręczne mycie posadzki okazuje się nie tylko nieefektywne, ale i nieekonomiczne, ponieważ wiąże się z koniecznością zatrudnienia wielu osób sprzątających. Oczywiście posadzka musi wykazywać odporność na szorowanie i być nienasiąkliwa. Te warunki spełniają nawierzchnie użytkowe – raczej nie stosuje się drewna, ale gres, wykładzinę PVC, beton czy kamień.

Kryteria wyboru maszyn czyszczących

Urządzenia czyszczące podłogi dopasowuje się do konkretnych potrzeb i celów. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu należy zatem zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Wielkość maszyny czyszczącej

Zależność jest prosta – im większa powierzchnia, tym potrzeba wydajniejszej maszyny. Mikroautomat sprawdzi się w obiektach do 100 m2, ale nie poradzi sobie z większymi powierzchniami. Z kolei przy powierzchniach powyżej 3000 m2 konieczne jest zastosowanie samojezdnej maszyny czyszczącej z operatorem.

Rodzaj zasilania

Urządzenie bateryjne dają duży komfort pracy i niezależność od dostępności energii elektrycznej. Jednak są dość ciężkie, więc przy konieczności sprzątania na różnych piętrach w budynku bez windy raczej się nie sprawdzą. Trzeba też pamiętać o relatywnie krótkim czasie pracy.
Kiedy maszynę trzeba przenosić, to lepszym wyborem są znacznie lżejsze urządzenia czyszczące kablowe, o ile w obiekcie znajduje się wystarczająca ilość punktów zasilania i nie ma zbyt dużego natężenia ruchu pieszego (ryzyko zahaczenia o przewód).

System napędowy

Maszyny czyszczące bez napędu są idealne do równych i mniejszych powierzchni w salonach samochodowych czy małych marketach. Urządzenia czyszczące z trakcją mają charakter maszyn średniego i dużego zasięgu. Dodatkowy silnik wspomaga operatora podczas wielogodzinnego sprzątania, a zwłaszcza przy pokonywaniu niewielkich wzniesień. Największe są osiągające prędkość ok. 10 km/h maszyny samojezdne z operatorem siedzącym i sterującym urządzeniem za pomocą kierownicy. Takie modele są niezastąpione na lotniskach, dworcach, w wielkich galeriach czy zakładach przemysłowych.

Szerokość czyszczenia oraz nacisk szczotki

Urządzenia czyszczące są wyposażone w szczotki o szerokości 30-90 cm. Oczywiście im szersza szczotka, tym potrzeba mniejszej ilości przejazdów maszyną do sprzątnięcia całości powierzchni (szerszy pas umyty). Niektóre automaty mają dwie szczotki, a nawet są modele z regulowanym naciskiem szczotek na podłogi, co przydaje się przy konieczności silniejszego szorowania. Nacisk może mieć regulację ręczną bądź elektryczną.

Dozowanie detergentu

Bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia czyszczące podłogi mają system EcoFlex, który samoczynnie dozuje środki myjące i nie trzeba tego robić ręcznie. Zaletą tego rozwiązania wysoka ekonomika pracy – stosuje się optymalną ilość detergentu.

Źródło: Multi-Matic.pl – Firma z OlsztynaBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

czternaście + 16 =