nowy13_pozargora

Tragiczny pożar. Znaleźli zwęglony szkielet

W miejscu tragedii rodzina zapala znicze i składa kwiaty. FOTO: D.KIEŁEK

 

GÓRA ROPCZYCKA♦ – Był bardzo dobrym człowiekiem. Kochał naturę, zwierzęta, nie mógł wytrzymać w murach – wspomina 86-letniego Józefa P. jego wnuczka. To prawdopodobnie jego zwęglone szczątki znaleziono na miejscu pożaru w Górze Ropczyckiej.

Około 20 lat temu Józef P. zbudował sobie prowizoryczne lokum w odludnym miejscu. – Trudno nawet nazwać to domem. To była szopa zbudowana z desek, płyt, przykryta blachą. Nie było tam prądu. Józef P. opalał pomieszczenie piecykiem i doraźnie butlą gazową – opisuje Dariusz Brzykowski, prokurator rejonowy w Ropczycach.
Lokum mężczyzny było położone w okolicach parku Buczyna na 30-arowej działce. Dość daleko od zabudowań i drogi. Można się tam było dostać tylko ścieżką. – Taki był wybór mojego kochanego dziadka. Nikt go nie zmuszał do takiego życia, ale on kochał obcować z przyrodą. Na święta zawsze któreś dziecko brało go do siebie, ale wytrzymywał tylko jeden dzień – wspomina wnuczka.
Mimo podeszłego wieku, pan Józef cieszył się dobrym zdrowiem, jeździł na rowerze, prowadził małe gospodarstwo. Był odwiedzany przez swoją rodzinę. (…) Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reportera.

 

 

 

soBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

19 − nine =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!