nowy11_marzecwypa

Odpowie za śmiertelne potrącenie

Samochód, który uderzył w piesze, odrzucił ciało jednej z kobiet kilka metrów w okolice wlotu na ulicę Odrowążów. FOTO: W.NAJA

 

SĘDZISZÓW MŁP.♦ Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mieszkańcowi Góry Ropczyckiej, który w marcu na przejściu w Sędziszowie Młp. potrącił dwie siostry. Na miejscu zmarła 59-letnia mieszkanka Mielca, jej o cztery lata starsza siostra trafiła do szpitala. Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jak w środę, 18 września poinformował szef Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, akt oskarżenia trafił do sądu 5 września. – Mężczyzna został oskarżony o to, że w dniu 8 marca 2013 roku w Sędziszowie na ulicy Wesołej naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że w obszarze zabudowanym w obrębie skrzyżowania ulic i przejścia dla pieszych, kierował samochodem marki audi 80 z prędkością nadmierną i niebezpieczną. Nie obserwował przejścia dla pieszych , nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącym tym przejściem dwóm kobietom w następstwie czego jedną z nich potrącił śmiertelnie, zaś druga ze złamaniami i obrażeniami mózgu trafiła do szpitala – informuje Dariusz Brzykowski, szef ropczyckich prokuratorów. .(…) Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety .

 

 

 

najBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

three × one =

Tygodnik Reporter Gazeta - Ropczyce, Sędziszów