nowy11_kielek

Pupa u Kiełka mówił o rolnictwie – galeria ZDJĘĆ

FOTO: W.NAJA

 

SĘDZISZÓW MŁP., WIERCANY♦ W niedzielę, 1 września do Sędziszowa przyjedzie prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Wizyta to część kampanii przed wyborami uzupełniającymi do senatu, w których kandydatem PiS jest Zdzisław Pupa z Góry Ropczyckiej. Jak ważne to dla PiS-u wybory, może też świadczyć liczba parlamentarzystów podczas konferencji prasowej Pupy. Kandydat zwołał ją w ubiegły czwartek u rolnika Jana Kiełka z Wiercan.

Prezesa PiS zobaczyć i posłuchać będzie można w niedzielę, 1 września
o 15:00 w sali „Sędzisz” w Sędziszowie Młp. przy ulicy Fabrycznej 11. Komplet miejscowych członków i sympatyków największej partii opozycyjnej jest prawie pewny. O tym jak duże jest zainteresowanie osobą prezesa można było się przekonać kilka tygodni temu, kiedy prezes Jarosław Kaczyński pojawił się w Ropczyckim Centrum Kultury.
Zaskakująco szeroka reprezentacja partii, w postaci parlamentarzystów i najwyższych w hierarchii partyjnej person pojawiła się również w Wiercanach Brzeźniku. W ubiegły czwartek, Zdzisław Pupa, kandydat partii w wyborach uzupełniających do Senatu zaprosił dziennikarzy do gospodarstwa Jana Kiełka na konferencję prasową.
Kiełek to jeden z najdynamiczniejszych rolników w powiecie, gospodarujący na ponad 100 hektarowym areale, korzystający z dotacji unijnych, uprawiający zboża, kukurydzę i rzepak. Jak okazało się podczas konferencji, popierający aspiracje Pupy. W trakcie spotkania rolnik mówił między innymi o niełatwych uwarunkowaniach rolnictwa – Ten rok jest niedobry, bo nie dość, że ceny spadły, to jeszcze plony tutaj w naszym rejonie były nieco gorsze, o około jednej tony na jednym hektarze – tłumaczył Jan Kiełek.
– Wielu rolników dużych ma kredyty i stara się kredytami łatać te niuanse, które występują przy produkcji – mówił tymczasem Zdzisław Pupa. – Jak cena jest dobra to wspaniale, ale jak cena leci jak w tym roku, to proszę sobie wyobrazić 50-60 procent mniej. Gdyby tak wicepremier Piechociński, czy minister Kalemba obniżyli sobie pensje o połowę, to ciekawe co by mówili? A tutaj rolnik w takiej sytuacji jest postawiony – podkreślał Pupa.(…) Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety .

 

 

naj

 

 

 

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

7 + 15 =

Tygodnik Reporter Gazeta - Ropczyce, Sędziszów