nowy10_halicz

Ach, co to był za koncert! – galeria ZDJĘĆ

FOTO: W.NAJA

ROPCZYCE♦ Kolorowym, dynamicznym, 3–godzinnym koncertem członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Halicz w sobotę, 9 lutego podsumowali 30 lat istnienia. Po koncercie były podziękowania, gratulacje i słowa uznania. Między innymi od ks. dra Stanisława Mazura, proboszcza ropczyckiej parafii, który podkreślał, że jako profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie miał okazję egzaminować aż 8 byłych członków zespołu. – Zawsze mieli u mnie lekkie pytania, bo ja lubię jak ktoś jest „do tańca i do różańca” – żartował kapłan, a publiczność odpowiedziała brawami.

Specjalne podziękowania przypadły założycielom zespołu, nazywanym mamą i tatą „Halicza”, czyli małżeństwu Bożenie i Janowi Domagalskim. To im, a także Przemysławowi Rojkowi – aktualnemu choreografowi, Ryszardowi Niewiarowskiemu – wieloletniemu kierownikowi kapeli, Minister Kultury przyznał odznaczenia „zasłużony dla kultury”. Minister uhonorował również cały zespół, odznaczając go i przyznając nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych.

 

 

naj

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

eighteen − 9 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!