nowy9_pominikzwierza

Tak będzie wyglądał pomnik

Na cokole pod postacią (na zdjęciu) będzie tablica z testamentem księdza adresowanym do kolejnych pokoleń Ropczycan: Kochajcie swoje miasto Uczcie się jego historii…. FOTO: UM ROPCZYCE

 

ROPCZYCE♦ Rzeźbiarz Kazimierz Malski, pochodzący z Ropczyc pracuje już nad odlewem postaci ks. dra Jana Zwierza. Pomnik za 50 tysięcy złotych stanie na ropczyckim Rynku na zakończenie obchodów jubileuszu 650-lecia miasta.


– Kazimierz Malski znał ks. dra Jana Zwierza. Artysta ten pracuje i mieszka dziś w Krakowie, a tutaj w Ropczycach ma rodziców i rodzinę – wyjaśnia Bolesław Bujak, burmistrz Ropczyc. Rzeźba według koncepcji Kazimierza Malskiego i jego autorstwa jest na etapie wykonania odlewu z brązu w krakowskiej pracowni. Sylwetka kapłana w skali 1:1 będzie ważyła 200 kg, a cały pomnik będzie miał niespełna 2 metry wysokości.
– Sylwetka kapłana wykonana w ujęciu dynamicznym, ubrana będzie w długą pofałdowaną sutannę, którą okrywa płaszcz – mówi Grażyna Woźny, pełnomocnik burmistrza do spraw Jubileuszu 650-lecia Ropczyc i dodaje: – Wpisany w pejzaż naszego miasta przypominał będzie kolejnym pokoleniom o ks. dr Janie Zwierzu, który był prekursorem dynamicznego rozwoju gospodarczego, kulturalnego i oświatowego miasta, a więc Ropczyc i Ziemi Ropczyckiej.
Pomnik na przełomie października i listopada będzie montowany w Ropczycach, uroczyste odsłonięcie i poświęcenie zaplanowano na 16 listopada.

 

lika


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

four × four =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!