nowy9_wielopoleteatry

Do Wielopola zjeżdżają teatry

Dwa lata temu w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu miały miejsce VI Podkarpackie Prezentacje Teatrów Poszukujących. Jak widać festiwal poszerzył swój zasięg, w tym roku do Wielopola przyjadą teatry z całej Polski. FOTO: GOKiW WIELOPOLE

 

WIELOPOLE SKRZ.♦ Przyszły tydzień w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wszytko za sprawą VII Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących o nagrodę imienia Tadeusza Kantora. Impreza rozpocznie się w piątek, 25 maja, a zakończy dwa dni później, w niedzielę. Zapowiedziało się 12 teatrów.


– Na początku była to impreza o zasięgu wojewódzkim, ale od paru lat zapraszamy też teatry z całej Polski. Na przykład dwa lata temu mieliśmy grupy z Pomorza i z Łodzi. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zmienić nazwę – wyjaśnia Katarzyna Sikora z GOKiW, koordynator festiwalu. Jak mówi, jedną z ciekawszych form, jakie będą się prezentowały na przeglądzie, godnym polecenia jest spektakl plenerowy na wielopolskim rynku Integracyjnej Grupy Teatralnej Pomost z Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu. W sobotę, 26 maja o 19:30 przedstawią „Historię Św. Jacka”.

 

 

– Jeśli chodzi o inne formy teatralne odbiegające od tych tradycyjnych, to będzie performance w sztuce „Ojojoj akcji” przygotowanej przez Teatr Mariana Bednarka-Fundacji Elektrowni Rybnik do obejrzenia w sobotę o 18:00. Z pewnością interesujący będzie również sobotni spektakl „Podarunek” Teatru Momo z Katowic, przedstawiony na zasadzie gry aktorskiej bez słów z wykorzystaniem rekwizytów, światła i muzyki – zachęca Katarzyna Sikora.

 

Nie po raz pierwszy do Wielopola zawita Naturalny Teatr Wiejski z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni z „Bajką o śmietniku”, ponieważ z przeglądem jest on związany praktycznie od samego początku. Natomiast Teatr Wyjście ze Spółdzielczego Dom Kultury w Stalowej Woli i Grupa Teatralna Plaster z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu przyjadą drugi raz.

 

W tym roku w przygotowaniach do prezentacji pomagała Aneta Adamska, która kilka razy brała udział w przeglądzie z Teatrem Przedmieście z Rzeszowa. W tym roku zasiądzie w jury. – Pani Aneta jeździ na różne festiwale teatralne, również zajmowała się ich promocją – wyjaśnia Katarzyna Sikora.

 

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć wystawę „Teatr Pamięci Kantora”, to cykl plakatów poświęconych twórczości tego artysty. Jej autorem jest Barbara Śledziona. Oprócz GOKiW w Wielopolu organizatorami przeglądu jest również Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Kantora, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie. Natomiast Marszałek Województwa Podkarpackiego objął imprezę honorowym patronatem. Więcej informacji o przeglądzie można znaleźć na stronie internetowej GOKiW w Wielopolu. Program prezentacji publikujemy również na stronie www.reportegazeta.pl

lika

 

 

Program 7 Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora

25 maja 2012

Godz. 17.00 – Teatr Maska z Rzeszowa, „Niech żyje cyrk” – (sala GOKiW )

Godz. 18.00 – „Wspomnienie o Tadeuszu Kantorze” – program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim – (ODiHR – Muzeum Tadeusza Kantora)

Godz. 18.15 – uroczyste otwarcie 7 Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora oraz wernisaż wystawy „Tadeusz Kantor – Ambalaż”

I część prezentacji konkursowych (sala GOKiW )

 • Godz. 19.30 Teatr Tetraedr, Raciborskie Centrum Kultury, „Regał ostatnich tchnień”26 maja 2012

II część prezentacji konkursowych

 • Godz. 10.00 – STK Katowice, Pałac Młodzieży w Katowicach, „W.B.”

 • Godz. 11.45 – Naturalny Teatr Wiejski, Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni, „Bajka
  o śmietniku”

 • Godz. 12.20 – Szkolny Teatr Laki i Aktora, Zespół Szkół w Turzym Polu, „Patyki
  i Patyczki”

III część prezentacji konkursowych

 • Godz. 14.30 – Teatr Wyjście, Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli, „Osobno”

 • Godz. 15.50 – Teatr Momo, Katowice, „Podarunek”

 • Godz. 17.10 – Mamapa 3, Pałac Młodzieży w Katowicach, „Oferta specjalna”

 • Godz. 18.00 – Teatr Mariana Bednarka – Fundacja Elektrowni Rybnik, „Ojojoj w akcji”

IV część prezentacji konkursowych

 • Godz. 19.30 – Integracyjna Grupa Teatralna Pomost, Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu, „Historie Św. Jacka” (plener- rynek wielopolski )

Godz. 20.45 – panel dyskusyjny poświęcony prezentacjom konkursowym


27 maja 2012

V część prezentacji konkursowych

 • Godz. 10.00 – Teatr 51, Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie, „Opereta, czyli Ptasia Kaszanka”

 • Godz. 11.00 – Grupa Teatralna Plaster, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, „Ubu Król – oprawcy”

 • Godz. 11.45 – Grupa Teatralna Publicznego Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim,
  „ W drodze do przeszłości”

Godz. 12.30 – panel dyskusyjny poświęcony prezentacjom konkursowym

Godz. 14.30 – Teatr Przedmieście z Rzeszowa, „Święto”

Godz. 15.30 – ogłoszenie wyników festiwalu i wręczenie nagród

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

19 − 6 =

Tygodnik Reporter Gazeta - Ropczyce, Sędziszów