Wychodzimy na frajerów

Robią z nasz wszystkich idiotów. Kto? Nie, nie chodzi mi o polityków (choć oni może też). Myślę o firmach, które dowożą materiał na powstająca u nas autostradę A4. Dogadali się z gminami i starostwem, którymi drogami mają jeździć. Dodam, że nie ma tych dróg zbyt wiele. Tymczasem jeżdżą , gdzie chcą i łamią przy tym wszystkie reguły. Przez moją drogę więc jeżdżą całymi nocami, choć nie ma jej wpisanej do porozumienia. Co kilkanaście minut śmiga łajba wyładowana po brzegi kruszywem. Tymczasem po drodze ma most z ograniczeniem nośności do 10 ton (taka załadowana żwirem ciężarówka waży od 20 do ponad 35 ton).
Podejrzewam, że naczepy nie mają też pozakładanych plandek zabezpieczających materiał, bo na przejeździe kolejowym co rano dróżnik zamiata żwir rozsypany na „hopku”, który stanowią tory kolejowe.
Policja jest skuteczna jak zwykle, (czyli mało skuteczna, skoro łajby jeżdżą, a wykonawcy śmieją się z patroli). Bo jak inaczej to wytłumaczyć, przyzwoleniem?
I co dalej? Nie wiem. Może powinniśmy dokonać obywatelskiego ujęcia, tak jak ludzie z Glinika, którzy złapali na gorącym uczynku włamywacza (piszemy o tym na stronie 5).
Tak czy inaczej, boję się, że jak już będziemy mieć autostradę za te dwa lata lub więcej, to wokół niej nie będzie dróg, tylko dzicz. A może o to chodzi w tym kraju?Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

13 + 20 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!