Co nam obiecają?

Drożejąca żywność, a ostatnio również węgiel, gaz i zapowiedź, że w jego dostawach mogą być braki dla przedsiębiorstw. Do tego setki rodzin w naszym powiecie, które ucierpiały w powodzi i nadal remontują mieszkania i domy. Remontują o ile w ogóle mają za co.

Od stycznia kolejne podwyżki, bo przecież VAT idzie w górę. Piękny obrazek. Na jego tle tej jesieni będziemy przeżywać wybory samorządowe. W teorii wybieramy naszych przedstawicieli, którzy starają się wpływać na to, by żyło się nam w naszej małej ojczyźnie lepiej. W praktyce zwykle wybieramy mniejsze zło, o ile w ogóle wiemy coś o kandydatach, zwłaszcza tych na radnych. Zastanawiam się co w związku z tą nieciekawą jesienią obiecają nam ci, którzy chcą być naszymi wójtami, burmistrzami, starostami i radnymi. Czy ich wyobraźnia obejmuje to, że matki i ojcowie w tym powiecie potrzebują więcej miejsc w przedszkolach dla swoich pociech, by móc pracować? Czy będą potrafili ci kandydaci obiecać nam, a potem dotrzymać słowa, że obronią nasze lokalne drogi przed hucpą wykonawcy autostrady, który śmieje się z policji, ludzi i samorządów i wysyła ciężki transport gdzie tylko mu wygodnie? Wreszcie, czy ci ludzie mają pomysł, kompetencje i wiarę, by zmieniać naszą okolicę w miejsce, przed którym otwierają się możliwości? Boje się, że pomysł jest ten, co zawsze: byle do korytka, a potem…. coś się wymyśli.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

four + three =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!