nowy5_rajd

Bartosik i Kielar wygrali wyścig – galeria ZDJĘĆ


GNOJNICA, GLINIK Zbigniew Bartosik z pilotem Patrykiem Kielarem w Oplu Astrze Gsi wygrali klasyfikację generalną dziennikarzy eliminacji Samochodowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy rozegranej w sobotę 18 września w Gnojnicy i Gliniku Zapolu.

 

Drugie miejsce w klasyfikacji dziennikarzy zajęli Tomasz Popielewicz z pilotem Michałem Szekietą a trzecie Tomasz Szmandra z pilotem Grzegorzem Badurą. A końcu podajemy wyniki z pozostałych klas w których startowali kierowcy amatorzy.

Eliminacja była podzielona na dwa odcinki specjalne, które już wcześniej Automobilklub Stomil wykorzystywał przygotowując wyścigi. – Kolejny raz sprzyjała nam pogoda dlatego zarówno wyścig w Gnojnicy, jak i w Zapolu odbył się po suchym. Zdaniem zawodników trasy były bardzo ciekawe i wymagały dużych umiejętności – informuje w oficjalnym komunikacie poza wodach AK Stomil Dębica.

Rajd zakończyło spotkanie integracyjne w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzezinach. Uczestnicy rajdu rozmawiali z gośćmi specjalnymi wyścigu, czyli Longinem Bielakiem zawodnikiem rajdowym i wyścigowym, legendą polskich sportów motorowych oraz Wiesławem Mrówczyńskim.

Ten ostatni to filmowiec, dziennikarz prasowy, telewizyjny („Klub 6 kontynentów”) i radiowy (Radio Warszawa), wieloletni korespondent w Paryżu, były kierowca rajdowy. Bielak z kolei jest Mistrzem Polski w latach 1955-1970 ma na swoim koncie 21 tytułów Mistrza i Wice Mistrza Polski. Obaj przekazali swoje doświadczenia rajdowe grupie młodych zawodników.

Wyścigom patronowali starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego oraz wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie. Oba samorządy udostępniły zaplecze dla zawodników oraz drogi.

Fiat Auto Poland ufundował nagrody dla zawodników jeżdżących samochodami z grupy Fiat otrzymali je w kolejności: Tomasz Popielewicz z pilotem Michałem Szekietą (Fiat Coupe), Tomasz Szmandra z pilotem Grzegorzem Badurą (Alfa Romeo Mito) oraz Wiesław Mrówczyński z pilotem Piotrem Gawrońskim (Fiat Grande Punto). Imprezie przyglądał się zresztą dyrektor Bogusław Cieślar, kierownik Biura Prasowego Fiat Auto Poland S.A

W sobotnich zawodach oprócz dziennikarzy rywalizowali zawodnicy amatorzy, podzieleni na 6 klas pojemnościowych. Poniżej lista zwycięzców w poszczególnych klasach:

Klasa otwarta – Robert Bogacz / Patryk Śmietana – Subaru Impreza STI

Klasa 5 – Adam Radwański – Subaru Impreza GT

Klasa 4 – Hubert Janów / Mateusz Janów – Opel Astra GSi

Klasa 3 – Artur Wołoszyn / Paweł Dobek – Opel Corsa

Klasa 2 – Grzegorz Mortek / Wojciech Ignasik – Fiat Cinquecento Sporting

Klasa 1 – Mateusz Hajkuś – Fiat Cinquecento 900

W imprezie naszej wzięły także udział samochody wyprodukowane przed 25 laty takie jak Porsche 924, Ford Capri czy Fiat Ritmo. Wśród nich w grupie Classicauto najlepszy był: Filip Lenart (Ford Capri).

najBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

14 − 10 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!