nowy5_szkielty

Saperzy znaleźli szkielety

 

Odkopane szczątki obu żołnierzy zmieściły się w dwóch foliowych workach FOTO: W.NAJA

BOREK WIELKI♦ W czwartek, 8 lipca saperzy badający teren, na którym powstanie autostrada w okolicy Borku Wielkiego natrafili na dwa szkielety. Najprawdopodobniej należące do dwóch niemieckich żołnierzy. Obok kości były łuski, pasy, manierki i inne wyposażenie wojskowe, a także dwa granaty.

 

O okolicznościach, w jakich odkryto szkielety, mówi mł. asp. Dominika Oleś, oficer prasowy KPP w Ropczycach: – Pracownicy firmy wykonującej prace przygotowawcze pod budowę autostrady sprawdzali wykrywaczem metalu trasę, gdzie będzie biegła droga. Kiedy wykrywacz dał sygnał, dokonali odkrywki. Płytko pod ziemią znaleziono fragmenty ludzkich kości. Na miejsce udała się policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza. Policjanci zabezpieczyli ludzkie szczątki, a także wojskowy, prawdopodobnie niemiecki nieśmiertelnik, menażkę oraz skorodowaną amunicję i dwa granaty. Policjantom towarzyszyli strażacy ochotnicy, to oni przekopali teren wokół znaleziska. To nie są jedyne znaleziska z czasów II wojny światowej, w środę saperzy znaleźli kilka pocisków, granat moździerzowy oraz wyrzutnię przeciwpancerną. Zabezpieczeniem znalezionych niewypałów zajęli się żołnierze. Na razie nie wiadomo, co stanie się ze odkopanymi szkieletami. Do tej pory szczątki żołnierzy z II wojny światowej grzebane były na miejscowym cmentarzu parafialnym.

naj

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

nine + two =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!