nowy5_rygielnowy

Czy poseł był agentem?

Poseł Wiesław Rygiel dotąd siedmiokrotnie wypowiadał się z trybuny sejmowej, zgłosił też cztery interpelacje poselskie, dwa zapytania i dwa pytania w sprawach bieżących. Od dwóch tygodni w normalnym trybie działa też jego biuro poselskie w Ropczycach na ostatnim piętrze byłego budynku Urzędu Skarbowego. FOTO. W.NAJA

 

ROPCZYCE► Według katalogu opublikowanego przez IPN, nowy poseł z Ropczyc Wiesław Rygiel z PSL-u był zarejestrowany jako tajny współpracownik służb PRL-u o pseudonimie „Szary”. Poseł na łamach Nowin zaprzeczał w środę tym rewelacjom. Sam IPN bada jeszcze sprawę.


Według poniedziałkowej „Rzeczpospolitej” nazwisko 48 – letniego dzisiaj Wiesława Rygla widnieje wśród osób współpracujących z tajnymi służbami PRL-u. IPN twierdzi, że 18 września 1984 r. Oddział Wojskowej Służby Wewnętrznej w Lublinie zarejestrował Rygla pod nr 68271 jako tajnego współpracownika o pseudonimie „Szary”. Miał realizować zadania „profilaktyczne”.Po zakończeniu służby wojskowej i przejściu do rezerwy Rygiel miał nie wyrazić zgody na współpracę z SB i 11 kwietnia 1986 r. zostać wyeliminowanym z czynnej ewidencji operacyjnej. (…)Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety.

 

najBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

10 − four =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!