nowy3_obwodnicawiel

Rygiel: waży się los wykonawcy obwodnicy

Budowa obwodnicy potrwa najprawdopodobniej jeszcze pół roku. Dla mieszkańców i kierowców to kolejne utrudnień. FOTO: K.IGNAS

ROPCZYCE♦ Według Wiesława Rygla, doradcy wojewody do spraw infrastruktury, GDDKiA rozważa zerwanie kontraktu z wykonawcą obwodnicy Ropczyc, czyli firmą Drogbud. Powodem miałyby być nieuzasadnione opóźnienia robót. Budowa miała zakończyć się dzisiaj, czyli w Sylwestra, ale od dawna w ten termin nikt nie wierzył.


O tym, że w rzeszowskim Oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pojawił się pomysł zakończenia współpracy ze strzyżowskim Drogbudem Wiesław Rygiel mówił przed świętami podczas sesji Rady Gminy w Wielopolu Skrzyńskim. Zaznaczał przy tym, że dla samej budowy byłoby to rozwiązanie fatalne. – To byłoby bardzo złe, bo zanim się zinwentaryzuje, zanim się przegoni wykonawcę i rozliczy z nim to trochę czasu zejdzie. Sytuacja ta może też zakończyć się w sądzie. Potem kolejny przetarg, kolejny nowy wykonawca, to byłby bardzo długi scenariusz – uzasadniał Rygiel.
Według jego słów Drogbud podpadł z powodu nieuzasadnionych opóźnień w budowie. (…)Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety

najBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

2 + 6 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!