Ja tam wolę glinę a nie beton

Parę tygodni temu wicestarosta Stanisław Ziemiński wściekł się na mnie po tym, jak napisałem, że trudności z ustaleniem przebiegu chodnika w Wolicy Piaskowej przy planowanej do przebudowy drodze powiatowej dadzą mu argumenty, żeby wyłgać się z zamiaru remontu. Sprawa jest paląca, bo pieniądze (chyba wbrew oczekiwaniom wielu osób) nagle przyznano na tę inwestycję z rządowego programu tak zwanych schetynówek.

 

Wicestarosta, choć bardzo grzecznie mówił, to dało się wyczuć, że poczuł się dotknięty. Dzisiaj przebieg chodnika jest ustalony a przetarg na przebudowę szosy z Sędziszowa przez Wolicę Piaskową do Boreczku zaawansowany. Wicestarosta może z podniesionym czołem powiedzieć, że obiecał remont i chodnik i dotrzymuje słowa. Co prawda nadal modernizacja tej drogi będzie wymagała sprintu, a nie spacerku (musi być gotowa do końca listopada), ale można powiedzieć, że powiat i myślę tu zarówno o radnych, urzędnikach i starostach w tej kadencji uwija się z drogami jak w ukropie. W trakcie remontu od kilkunastu dni jest powiatówka Bystrzyca – Wielopole. Mimo że ledwie zaczęli, już pojawił się tam na sporym odcinku nowy asfalt. Tyle co oddano schetynówkę na drodze powiatowej Lubizna Przymiarki – Okonin. Remontów jest sporo, prawie jakby Euro 2012 miało być w Ropczycach i Sędziszowie.

 

Od jakiegoś czasu słychać o tym, że budowane przez powiat drogi mają jedną wadę – pobocza utwardza się nie tłuczniem czy innym kruszywem, a zwykłą gliną. Mi też to się nie podoba, ale wczoraj w nocy musiałem pojechać na lotnisko w Krakowie Balicach. Pooglądałem sobie po raz kolejny, jak wygląda remont krajowej czwórki od Klęczan po granicę województwa w Machowej i powtórzę to, co pisałem w ostatnim Reporterze: Ta droga jest budowana nie dla usprawnienia ruchu, a dla przeżucia ogromnej kasy. Na powiatówkach mamy, co prawda gliniaste pobocza, ale asfalt wygląda jak asfalt, a droga jak droga. Na czwórce będziemy mieć za to beton na poboczach, beton w rowach, beton między pasami i beton gdzie tylko da się opchnąć.

 

Nie wiem, kto zaopatruje firmy drogowe w kostkę brukową i elementy betonowe, wiem za to, że właśnie został bardzo bogatym człowiekiem. Wiem też, że kiedy on za kasę zarobioną podczas remontu czwórki będzie się opalał na luksusowym jachcie na Morzu Śródziemnym, my będziemy stali w korkach i oglądali ten śliczny beton. Więc może jednak te gliniaste pobocza nie są takie złe? Zwłaszcza, że tempo remontu naszych powiatówek czasem szokuje, zwłaszcza w porównaniu z tym, co dzieje się na E40.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

eleven + twenty =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!