Pocieszyciel bez chusteczki do otarcia łez

Wiele razy słyszałem, że Duch Święty to Pocieszyciel. Wiele razy myślałem, że z dołka, złego samopoczucia i apatii tylko On jest mnie w stanie wyciągnąć, tym bardziej im bardziej Go przyzywałem.

 

Dzięki Bogu nigdy tak się nie stało. Jakość mojego życia naprawdę zależy ode mnie, a nie od usilnej modlitwy. Często pod tym „świętym” namolnym wołaniem kryło się moje własne lenistwo. U świętego Tomasza lenistwo to smutek duszy, który w konsekwencji może doprowadzić do rozpaczy, a dziś powiedzielibyśmy do depresji.

 

Ten smutek wciąż mnie dopada, kiedy „mam czas”. Paradoksalnie Pan Bóg nie chce nas tak łatwo wyprowadzać z naszego smutku, a niejednokrotnie mam wrażenie, że przyzwala na niego. Pocieszenie, które wtedy kieruje do każdego z nas to nie otarcie łez, a ocalenie nadziei. W nas jest za mało nadziei. Nadziei na sens tego co robimy, z kim żyjemy i jak idziemy przez życie. Zbyt często oskarżamy siebie i świat, że nie potrafią się zmieniać, że ciągle są takie same. A przecież chrześcijanin nie zmienia świata. Zmienia siebie, a w ten sposób umie odnaleźć się w świecie i zmieniać go. Zmienia powoli siebie i świat. Ale zmienia.

 

Tak więc, kiedy myślę o tym swoim lenistwie i minionej Niedzieli Zesłania Ducha Świętego to mam nieodparte wrażenie, że to właśnie ja potrzebuje tego Pocieszyciela. Tego, który ocali we mnie nadzieję, pomimo moich dołków, złego samopoczucia, apatii i nade wszystko lenistwa, które nie ma co ukrywać, jeszcze nie raz mnie i każdego z Was dotknie. Czasu na zmianę mamy sporo, ale może warto już dziś o takie pocieszenie prosić dla siebie. Owoce takiego doświadczenia przerosną nasze marzenia, bo taka właśnie jest nadzieja.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

18 + twenty =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!