pectus

Dyrektor modli się o pogodę

Pectus, który zagra 14 czerwca w Sędziszowie, to pop-rockowy zespół, który powstał wiosną 2005 w Rzeszowie. Jest finalistą 44 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej

 

SĘDZISZÓW MŁP.♦ Od czwartku, 4 czerwca do niedzieli, 14 czerwca Sędziszów będzie sceną dla imprez kulturalnych i sportowych. Dni Sędziszowa rozpocznie przegląd teatrów amatorskich, a zakończy koncert rzeszowskiego zespołu Pectus. Wstęp na większość imprez jest bezpłatny. Reporter objął cykl imprez patronatem medialnym. Tymczasem organizatorzy martwią się o pogodę, bo wiele z imprez zaplanowano w plenerze.

 

 

Jakie pozycje zasługują na miano najciekawszych w kalendarzu Dni Sędziszowa? – Dużo zależy od tego, co kogo interesuje, ale jest kilka imprez, które bardzo obiektywnie można zaliczyć do ciekawych – zapewnia Kazimierz Popielarz, dyrektor Domu Kultury w Sędziszowie, odpowiedzialny za organizację imprez i dodaje. – Miłośnicy teatru na pewno przyjdą na spektakl „Zapiski oficera Armii Czerwonej”, który w Domu Kultury wystawia w czwartek, 4 czerwca Teatr imienia Wandy Siemaszkowej.

 

Sportowcy pobiegną pewnie w Biegu Sędzisza, poza tym mamy wybory miss, a dla dzieci moc atrakcji podczas festynu osiedlowego w niedzielę, 7 czerwca. Podczas tej imprezy Teatr Maska wystawi dla dzieci plenerowe przedstawienie „W błękitnej krainie elfoludków”.

 

Na zakończenie Dni Sędziszowa, które przewidziano 14 czerwca na stadionie w Sędziszowie wystąpi zespół Pectus, odkrycie muzyczne ubiegłego roku. Dzisiaj umówienie ich na koncert graniczy z cudem. Do Sędziszowa jednak przyjadą. – Na temat zaproszenia zespołu rozmawialiśmy jeszcze w ubiegłym roku, w grudniu i wstępnie dogadaliśmy się już wtedy. Zespół wystąpi na profesjonalnej scenie, którą ustawimy na stadionie – tłumaczy dyrektor Popielarz, który teraz najbardziej martwi się aurą. – Dni Sędziszowa zależą przede wszystkim od pogody – mówi nieco zaniepokojony wyglądem nieba w ciągu ostatnich kilku dni.

 

naj

PRZEWODNIK PO DNIACH SĘDZISZOWA

 

Czwartek, 4 czerwca 10:00 „Teatralny Autograf” – Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych, miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury w Sędziszowie Młp. W przeglądzie zapowiedziało udział 7 grup teatralnych ze szkół i młodzieżowych domów kultury z Rzeszowa, Strzyżowa, Grodziska, Huciny i Sędziszowa. Przegląd nie ma charakteru konkursu, choć przewidziano komisje, która będzie służyła wykonawcom profesjonalnymi konsultacjami z dotyczącymi sztuki teatralnej. Wstęp wolny.
,17:00 „Bieg Sędzisza”, kolejny raz podzielony na 12 kategorii bieg ma służyć propagowaniu tego, jednego z najtańszych sposobów na poprawienie kondycji fizycznej. Trasa o długości około 2 kilometrów poprowadzi z Rynku ulicą Garncarską, Maciąga, Sportową i z powrotem. Krótsze trasy przewidziano dla najmłodszych uczestników. Startować mogą wszyscy chętni. Zapisy odbywają się przed imprezą w Szkole Podstawowej nr 2.

18:00 Spektakl pt. „Zapiski Oficera Armii Czerwonej” – Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie wystawi sztukę na sali widowiskowej domu Kultury w Sędziszowie. Spektakle to inscenizacja głośnej powieści Sergiusza Piaseckiego. Prezentowana satyra jest opisem polskiej rzeczywistości na Kresach, widzianej oczami „wyzwolicieli”. Sergiusz Piasecki w humorystycznej formie pokazał zderzenie się dwóch różnych światopoglądów. Pierwsze wydanie cieszyło się wielką popularnością na emigracji. Przedstawiony przez Piaseckiego sposób myślenia i zachowania krasnoarmiejców – według opinii czytelników – ściśle odpowiadał wzorom zapamiętanym przez mieszkańców Kresów wschodnich RP z ich spotkań z nimi w okresie wojny. Reżyseria: Sławomir Gaudyn, Obsada: Marek Kępiński, Premiera sztuki miała miejsce 17 stycznia 2009 r. Wstęp: 10 zł, bilety do nabycia w kasie MGOK

Piątek, 5 czerwca 9:30 Prezentacje Artystyczne Szkół obejmą przemarsz ulicami miasta i występy na estradzie w Rynku. Można spodziewać się prawdziwej mieszanki stylów i form artystycznych z przewagą występów wokalnych i kabaretowych. Na scenie w rynku co roku podczas dni Sędziszowa można obejrzeć twórczość młodzieży i dzieci na co dzień niedostępną. Szkoły podchodzą do imprezy co prawda z różnym zacięciem, mimo to zawsze można tu wyłowić kilka perełek, takich jak wyjątkowy wokalista czy dopracowany występ.

Sobota, 6 czerwca 17:00 Wybory Miss Dni Sędziszowa, miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury w Sędziszowie Młp. W tym roku po raz pierwszy przed publicznością zaprezentują się również dziewczęta spoza gminy Sędziszów. Kandydatki od dwóch miesięcy ćwiczą układy taneczne. W tym roku o koronę będzie wałczyć 8 osób. Żeby zająć dobre miejsce na widowni, warto przyjść nieco wcześniej, bo zwykle podczas wyborów publiczność szczelnie wypełnia salę, a pierwsze miejsca okupują rodziny kandydatek. Wstęp: wolny, Wstęp z prawem głosowania: 10 zł.

Niedziela, 7 czerwca 15:00 II Osiedlowy Festyn Rodzinny, miejsce: Osiedle Młodych w Sędziszowie Młp.
15:15 Grupa woklana Kwiatki św. Franciszka

15.45 Program artystyczny Przedszkola nr 2

16.10 Mikrofon dla wszystkich

16.20 Program artystyczny SP nr 3

17.00 Koncert grupy tanecznej Blues

17.30 Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Rochy

19.00 Przedstawienie „W błękitnej krainie elfoludków” w wykonaniu aktorów Teatru Maska

20.30 Koncert zespołu reggae Dżidajla King z Sędziszowa Młp.

21.15 Koncert zespołu punk rock Pe-eL z Kolbuszowej Dodatkowe atrakcje: studio tatuażu klauna Dyzio, gry i zabawy ruchowe, turniej piłki siatkowej, wesołe miasteczko.
Wstęp: wolny
Piątek, 12 czerwca 19:00 „Upiór w Operze” – musical w wykonaniu uczniów LO w Sędziszowie Młp., miejsce: sala widowiskowa MGOK Sędziszów Młp. Musical to niezwykłe przedsięwzięcie sędziszowskich licealistów, którzy pod opieką dwójki nauczycieli pokazali jak z pomocą niewielkich środków i wielkiego serca można w małym mieście wystawić świetny musical. Publiczność, która już widziała przedstawienie jest zaskoczona poziomem wokalnym i aktorskim. Wstęp: 10 zł

Sobota, 13 czerwca 13:00 Zawody wędkarskie na zalewie w Kamionce. Zawody są otwarte dla wszystkich posiadaczy kart wędkarskich z terenu powiatu. Organizatorzy zapraszają również publiczność i zapewniają, że ryb w Kamionce zabraknąć nie powinno o czym przekonały ich zawody organizowane na tym samym zbiorniku kilka dni temu.

Niedziela, 14 czerwca 15:00 Festyn na stadionie MLKS „Lechia” i koncert zespołu PECTUS. Prezentacja motocykli, Pokaz walk sumo, koncert grupy tanecznej „Blues” oraz prezentacja zwyciężczyń wyborów Miss Dni Sędziszowa Młp., Występ tria wokalnego z Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp., pokaz tańca break dance w wykonaniu grupy tanecznej „Immortal Dancers” z Sędziszowa Młp., pokaz grupy akrobatycznej „Born without gravity team” z Sędziszowa Młp., pokaz podnoszenia ciężarów w wykonaniu zawodników „Lechii” z komentarzem, występ zespołu muzyki etnicznej „Dzieci Jednego Boga” z Dębicy, koncert zespołu ghotic rock „Save our souls” z Sędziszowa Młp., koncert zespołu rock „Walkiria” z Pilzna, koncert zespołu „Pectus” z Rzeszowa, pokaz teatru ognia grupy „Lumen Noctis” z Rzeszowa, pokaz sztucznych ogni, dyskoteka z karaoke.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

thirteen + two =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!