dzien godnosci

Wspierajcie nas! – relacja VIDEO

Podopieczni stowarzyszenia na scenie domu kultury śpiewali we wtorek między innymi piosenki Kabaretu Starszych Panów.

 

 

SĘDZISZÓW MŁP.♦ We wtorek, 5 maja Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Sędziszowie Młp., zorganizowało dla swoich podopiecznych Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.


– Dzień godności obchodzony jest w całej Polsce, nasze stowarzyszenie organizuje go po raz 11 – mówi Marzena Jakubek, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Sędziszowie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym.

 

 

Później zaproszeni goście i terapeuci ze swoimi podopiecznymi przeszli w pochodzie główna ulicą miasta do Domu Kultury w Sędziszowie Młp., gdzie organizatorzy przygotowali montaż słowno-muzyczny. „Wspierajcie nas w korzystaniu z praw człowieka” takie hasło towarzyszyło paradzie. Wśród gości był min. poseł Leszek Deptuła.

 

W swoim wystąpieniu podkreślił jak praca z osobami niepełnosprawnymi jest ciężka i trudna – Mam tego świadomość, ale jakże jest to potrzebna praca – mówił poseł – Istnieją jeszcze pewne pokłady nieufności społecznej, do osób niepełnosprawnych, trzeba przełamywać te bariery.

 

Oni są pełnoprawnymi obywatelami i nie oczekują żadnej litości – dodał. Podopieczni przygotowali występ, w który zaprezentowali polskie szlagiery we własnych interpretacjach. – Dla naszych aktorów był to duży stres, ale też duża radość i duma. Już cieszą się, że będą mogli zaprezentować się z tym program na Dniach Sędziszowa – opowiada Marzena Jakubek. Dzień zakończyły warsztaty plastyczne.

 

lika

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

sixteen − eight =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!