bartek

Bartek wywalczył „diamentowy indeks AGH”

 

ROPCZYCE♦ Bartłomiej Alberski, tegoroczny maturzysta Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach wygrał krajową olimpiadę „O diamentowy indeks AGH”, tym samym może nazywać się już studentem.

 

– Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, to jedna z najlepszych w naszym kraju jeżeli chodzi o uczelnie techniczne – wyjaśnia Bartłomiej. – Bartek jest zachwycony. Został przecież finalista trzeciego stopnia i ma indeks. Myślę jednak, że podejdzie z zapałem do matury i komfortem psychicznym i równie dobry wynik uzyska – tłumaczy Agnieszka Smolak, nauczycielka matematyki w ropczyckim LO.

 

Finał zakończył się podziałem uczestników na laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Ci pierwsi mogą wybrać dowolny kierunek studiów na AGH-u. – Mnie akurat interesuje informatyka, szczególnie programowanie. To ciekawy kierunek, bardzo nowoczesny i uważam, że przyszłościowy – tłumaczy chłopak. Kolejne dziesięć indeksów przeznaczono dla finalistów drugiego stopnia, choć tutaj wybór kierunków będzie ograniczony.

 

Dla pozostałych, którzy uzyskali w finale powyżej 70% punktów, ilość kierunków do wyboru jest jeszcze mniejsza. Zdaniem Agnieszki Smolak, nauczycielki matematyki w ropczyckim LO Bartkowi poszło dobrze, bo pasjonuje się matematyką od kilku lat. – Uczyliśmy się w ramach zajęć poza lekcyjnych, kółek matematycznych. W tym roku również pracowaliśmy przed konkursem im. Jana Marszala, który Bartek wygrał.

 

Można powiedzieć, że z marszu przystąpił do walki o diamentowy indeks, a udział w ogólnopolskim finale to ogromne osiągniecie – chwali ucznia. W ropczyckim LO matematyka stoi na wysokim poziomie i są tego efekty. – Pięćdziesiąt procent pierwszych klas ma rozszerzoną matematykę. Dodatkowo prawie 30% młodzieży naszej szkoły wybiera studia techniczne podczas gdy w kraju ta liczba to niecałe 7 % – zaznacza Agnieszka Smolak.

 

 

nkBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

3 + one =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!