zabity

Ojciec: To śledztwo idzie zbyt wolno

Zbigniew Pietraszewski trzyma zdjęcie syna na komodzie. Do oczu cisną się mu łzy kiedy opowiada o tym jak razem z jedynym synem jeździł w trasy. – Tak go lubiłem, a teraz patrzę tylko na to zdjęcie – mówi łamiącym się głosem.

 

 

ROPCZYCE♦ Ojciec Tomasza P., 28-letniego mężczyzny, który na początku marca został pobity w ropczyckim Rynku a następnie zmarł w szpitalu, zamierza oskarżyć organy ścigania o opieszałość.

 

 

Zdaniem mężczyzny, policja nie śpieszyła się z podjęciem śledztwa, które teraz trwa zbyt długo. – Ja tej sprawy, nie podaruję. Za opieszałość prokuratury i policji w Ropczycach będę się odwoływał wszędzie gdzie tylko będzie można.

 

 

Muszę sobie wziąć jeszcze konkretnego adwokata, bo ja na prawie się nie znam – mówi rozżalony Zbigniew Pietraszewski.

 

 

Ojca zdenerwowały dwie sprawy. Po pierwsze zachowanie policji tuż po pobiciu jego syna. – Gdyby nie interwencja żony, to by nic nie zrobili. To się stało w piątek wieczór, a my dopiero w sobotę wieczór zadzwoniliśmy pod 997 i zapytaliśmy: co wy robicie w tej sprawie? A tam mówią: pani, w tej sprawie to się telefony urywają, młodzież dzwoni.

 

 

Pojechaliśmy w niedzielę rano do szpitala, mogła być 9 rano, telefon do żony: proszę się zgłosić natychmiast na komendę! – Pietraszewski relacjonuje zbyt wolne jego zdaniem działania policji. Najbardziej złości go to, że funkcjonariusze nie działali bezpośrednio po pobiciu, choć było już wiadomo, że jego syn jest w poważnym stanie. – Powinni przyjechać do wypadku, spisać świadków, bo tam z 40-cioro młodzieży było – uważa ojciec.(…)

 

naj

 

 

Więcej informacji w papierowym wydaniu Reporter GazetyBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

20 + ten =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!