Nie zbudują obwodnicy? Kupujcie motory

Z nosa złazi mi skóra, z tyłu rwie mnie szyja. Jedno od słońca i wiatru, drugie od tego ciągłego hamowania i ruszania podczas parady. Ale to wszystko nic, bo ciągle jestem pod wrażeniem tego, jak w niedzielę było w Małej. Nie wiem już komu wierzyć w sprawie liczby motocykli, które przyjechały do księdza Jurczaka na otwarcie sezonu motocyklowego.
Sam mi powiedział „nie mam pojęcia, ale między osiem a dziesięć tysięcy wcale nie będzie przesadą”. Było nas tyle, że pewnie nikt się nie spodziewał. Ja w każdym razie się nie spodziewałem. I tak sobie myślę, że to, jak dużo ludzi ma dzisiaj motocykle (nie ważne,czy wielkie krążowniki czy zwykłe MZ-tki) mówi o motocyklach samo przez siebie.
Po prostu gdzieś tam w nas siedzi potrzeba, żeby okrakiem na czymś powłóczyć się po okolicy, a czasem pojechać w naprawdę długą podróż. Przez paręnaście ostatnich lat była moda na wyśmiewanie się z dumy polskiej motoryzacji czyli WSK-i i na pokpiwanie sobie z komarów i rometów. A dzisiaj okazuje się, że te weterańskie bzyki na głowę biją skutery z Chin, nie ujmując tym ostatnim, bo dla wielu są wstępem do motoryzacji.
Cieszmy się z tego wybuchu mody na jazdę jednośladem. Pierwszy powód jest taki, że jak informował podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach całkiem realne jest wstrzymanie budowy obwodnicy. Jak się to stanie faktem, to przesiąść się na motor czy skuter nie będzie już modą a koniecznością. Po drugie trzeba zauważyć, że na naszych oczach rodzi się coś, co wyróżnia powiat, Ropczyce a przede wszystkim Małą.
To zwykła wieś ale proboszcz z pomocą miejscowych ludzi i samorządu Ropczyc stworzył imprezę, o której jednako pozytywnie mówi się w Przemyślu, Tarnowie, czy Krośnie a coraz więcej osób przyjeżdża tu nawet ze Śląska, czy Mazowsza. Czy to nie jest fajne, że z pomocą strażaków, babeczek z KGW i rady parafialnej można zorganizować zlot motocyklowy?
Sami nie wiecie ile w was siedzi potencjału. Dobrze, że czasem pojawi się taki ktoś jak ksiądz Roman Jurczak, taki Wuju, który potrafi pokazać wam waszą energię.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

eighteen + ten =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!