obowdnica

Burmistrz: przeciwnicy są bliscy wstrzymania budowy obwodnicy

Na razie prace przy budowie obwodowej Ropczyc posuwają się do przodu. Na zdjęciu pracownicy w obecności kierownika budowy badają nośność gruntu na trasie obwodnicy.

 

ROPCZYCE♦ Burmistrz Bolesław Bujak ma nadzieję, że powolność działania polskich sądów pozwoli dokończyć budowę obwodnicy Ropczyc. Jeśli nie, to roboty staną i obwodnica może nigdy nie powstać – alarmuje Bujak.

 

 

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach burmistrz apelował do senatora Zdzisława Pupy, by ten nie mieszał się do spraw w Ropczycach opopierając grupę kilkunastu osób skarżących decyzję wojewody o pozwoleniu na budowę obwodnicy.

 

 

 

Burmistrz nawoływał też do powstrzymania adwokatów, którzy w imieniu dwojga mieszkańców Ropczyc usiłują zatrzymać budowę. Według relacji burmistrza Bujaka, rzeszowska kancelaria prawnicza w imieniu Wandy Skałuby i Zygmunta Grabowego z Ropczyc wystąpiła do wojewody o zobowiązanie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do natychmiastowego zaniechana prac przy budowie obwodnicy aż do czasu uprawomocnienia się wyroku warszawskiego sądu administracyjnego.

 

 

Przywołana w wypowiedzi burmistrza mieszkanka Ropczyc twierdzi tymczasem, ze burmistrz nie mówi całej prawdy. – Nasz adwokat wystąpił o zmianę decyzji wojewody podkarpackiego zatwierdzającej projekt budowlany i pozwolenie na budowę w części dotyczącej tylko rejonu ulicy Zielonej – tłumaczy. Wanda Skałuba twierdzi, że chodzi wyłącznie o przeprojektowanie 30 metrów obwodnicy, tak by zbudować tunel w nasypie.

 

 

– Można wstrzymać prace na ulicy Zielonej, projektanci w tym czasie przeprojektują, albo wprowadzą poprawkę. Skoro nie uznali koncepcji innego projektanta, to niech zrobią to ci, którzy całą fatalną obwodnicę projektowali. Natomiast w innych częściach obwodnicy prace mogą być kontynuowane. Przecież mają tam co robić – tłumaczy Skałuba.

 

 

Grabowy i Skałuba podtrzymują, że nie chcą zatrzymywać budowy. Tymczasem niebezpieczeństwo wstrzymania prac pojawiło się z innej strony. Chodzi kilkunastu innych mieszkańców Ropczyc, którzy przed Warszawskim Sądem Administracyjnym wywalczyli 25 marca wyrok w sprawie sprzecznego z prawem wydania pozwolenia na budowę obwodnicy.

 

 

 

Skutki mogą być takie, że za kilkanaście dni po uprawomocnieniu się wyroku, prace przy obwodnicy zostaną wstrzymane i trzeba będzie miesięcy na wydanie kolejnego pozwolenia na budowę.(…)

 

 

naj

 

 

Więcej informacji w papierowym wydaniu Reporter Gazety

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

1 × five =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!