W wypadku w Olchowej zginąl Maciej Mussur, nasz redakcyjny kolega PDF Drukuj Email

 

OLCHOWA W piątek, 19 lipca około 11:00 w zderzeniu motocykla i toyoty yaris zginął Maciej Mussur z Ropczyc. Kierował motocyklem. Od lat współpracował z nasza redakcją, był autorem informacji i zdjęć sportowych.

 

Na razie policja i prokuratura nie podają wstępnych ustaleń dotyczących przebiegu wypadku. Wiadomo jedynie, że do zderzenia doszło na drodze E40 w Olchowej na wysokości stacji paliw BP. Według informacji uzyskanych w miejscowym pogotowiu, śmierć Maćka stwierdził przybyły na miejsce lekarz. Pasażerka motocykla, mieszkanka gminy Ostrów, została przewieziona do szpitala. Nie ma informacji, które by wskazywały na stan zagrożenia jej życia. Była przytomna zarówno po wypadku jak i w czasie, kiedy zabierało ją pogotowie.

Pierwszej pomocy Maciejowi i jego pasażerce udzielała mieszkanka domu, który znajduje się obok miejsca wypadku. Maciej najprawdopodobniej był przytomny, świadkowie mówią o tym, że miał otwarte oczy i nie miał też widocznych obrażeń zewnętrznych.

Z naszych na razie niepotwierdzonych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej Maciej jechał drogą E40 od strony Rzeszowa. Toyota, którą kierował 71-letni mieszkaniec Gminy Sędziszów Małopolski najprawdopodobniej włączała się do ruchu z bocznego wjazdu do posesji. Kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście i doszło do zderzenia.

W tej chwili w miejscu wypadku pracują policyjni technicy. Jak informuje Dariusz Brzykowski, szef ropczyckiej Prokuratury Rejonowej, na miejsce udał się też prokurator.

Maciej Mussur był jednym z najaktywniejszych mieszkańców Ropczyc młodego pokolenia. Pozytywnie nastawiony do życia, uśmiechnięty, gotowy pomagać, świetny organizator z głową pełną pomysłów. Miał szerokie zainteresowania. Motocykle były jedną z jego pasji. Współorganizował forum podkarpackich motocyklistów podkarpackie2oo.pl, był inicjatorem spotkań i akcji, również tych charytatywnych. Był też jednym z najaktywniejszych moderatorów tego forum. Zapalony podróżnik. W drogę wyruszał nie tylko na motocyklu,ale też pieszo lub rowerem eksplorował okolicę oraz Bieszczady, gdzie mieszka część jego rodziny. Maciek napisał kiedyś "jakbym zginął na moto, to pamiętaj,  zgiąłem robiąc to co kocham", do swoich  forumowych kolegów.

Współpracował tworząc stronę klubu siatkarskiego Błękitni.  Z pasją fotografował zarówno wydarzenia sportowe, głównie mecze siatkarskie jak i przyrodę. 

Powiat stracił wyjątkowego młodego człowieka. W imieniu redakcji składamy najszczersze kondolencje rodzicom Maćka i jego bratu a także wszystkim innym, dla których był tak ważną częścią życia. 

Trudno wyrazić w słowach smutek.

naj

 

Komentarze   

 
+1 #100 Kacha 2014-07-19 13:57
Rok bez Maćka :( MACIEK PAMIĘTAMY !!! Szerokości na niebieskich ...
Cytować
 
 
+1 #99 Kamil 2014-07-07 12:20
Bylem tam kilka minut po wypadku I wszystko przez starego pryka ktory nie widzi na jedno oko (moze badania okresowe) .... polska ku*wa
Cytować
 
 
+2 #98 Kacha 2013-08-21 16:57
Byłam w niedzielę na grobach obydwu muszkieterów... Stałam nad nimi, łzy cisnęły się do oczu... i jedno niby proste, a tak skomplikowane pytanie w głowie mi krzyczało: "DLACZEGO!!!". Prawie co dzień oglądam filmiki z nimi na yt... pozytywni wariaci z nich byli... i nawet jeśli Mateusz zaszalał na jednym kole, a Maciek prezentował dźwięk swojego tłumika to nie robili tego bezmyślnie...
Chłopaki... "te dni zapadły w psychice
Lecz kiedyś się spotkamy, ja szczerze na to liczę
Zamykam teraz oczy i wiem, że gdzieś jesteście
Motocykl Waszym kompanem wiem, że znaleźliście szczęście..."
Cytować
 
 
-5 #97 EWA 2013-08-07 18:39
Jeżeli już powołujesz się na fizykę (nie wiem co matematyka ma do szansy przeżycia?), to nie da się zaprzeczyć, że motor jadąc z prędkością 50km/h ma dużą szansę ominąć nagłą przeszkodę, w końcu nie potrzebuje tyle miejsca co samochód. Jeżeli zaś walnął z taką siłą, że rozbił cały przód Toyoty, to na pewno jechał ze 2 razy 50km/h. Niestety motocykliści nigdy nie potrafią się przyznać do brawury - Ci, którzy jakimś cudem przeżyją :( Smutne i niestety tragiczne. Prawa fizyki są święte.
Cytować
 
 
0 #96 www Web 2013-08-01 08:45
Maciek napisał kiedyś "jakbym zginął na moto, to pamiętaj, zgiąłem robiąc to co kocham"
Mówisz i masz, przykre ale prawdziwe zwłaszcza w obecnych czasach gdzie społeczeństwo musi zrozumieć jak mocna jest siła myśli/przekonań i ich późniejsza manifestacja.
Cytować
 
 
+2 #95 ich 2013-07-24 13:44
[*]
Cytować
 
 
+4 #94 tomasz 2013-07-24 07:54
Strażacy z Sędziszowa bardzo szybko dojechali widziałem jak sie zbierają niby OSP a widać było że goście profesjonalnie do tego podeszli byli zaraz za Zawodową smiałem się co oni tak gonią :( do kogo do czego , jednak sie nie udało :( Maciek był moim blsikim znajomym niema takich słów które to opiszą wyjechał stary dziadek biednemu chłopakowi i mamy tragedię !!! szkoda :(
Cytować
 
 
+8 #93 Eliminator 2013-07-23 13:42
Tragedia dla uczestnikow wypadku i ich rodzin.
Szczere kondolecje dla rodziny i znajomych Macka.
Cytować
 
 
+5 #92 KM 2013-07-23 11:55
Poznałem Maćka w Wagabundzie wiele lat temu. Dobry człowiek. Jestem w szoku. Nigdy Go nie zapomnę.
Cytować
 
 
+6 #91 Aga 2013-07-22 22:40
teraz juz nie wazne kogo jest wina , kierowca samochodu bedzie z tym zyl i sumienie mu zyznaczy kare a maciek nie zyje, dajmy mu wiec spoczywac w pokoju [...]
Cytować
 

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama na stronie internetowej Reportera

Sonda

Ograniczenia prędkości ustawione na drogach naszego powiatu:
 

Ostatni Numer

Goście Online


Na stronie jest teraz 44 gości

Pogoda w regionie


Wschód/zachód
Sunrise : 24.10.2014 07:09   Sunset : 24.10.2014 17:2407:09
17:24
New Moon
Aktualna pogoda w regionie
-1°C Delvis skyet from wsch, płd-wsch
4.5 m/s
0 mm
Wiatr: 4.5 m/s. Opad: 0 mm. Ciśnienie: 1027.7 hPa
Sobota (klik)25.10.2014
02:00
05:00
Delvis skyet-1°C
0mm
from wsch, płd-wsch
4.5m/s
05:00
11:00
Klarvær-1°C
0mm
from wsch, płd-wsch
3.8m/s
11:00
17:00
Klarvær3°C
0mm
płd-wsch
3.4m/s
17:00
23:00
Klarvær5°C
0mm
from wsch, płd-wsch
2.8m/s
23:00
04:00
Klarvær1°C
0mm
płd-wsch
2.1m/s
Niedziela (klik)26.10.2014
Poniedziałek (klik)27.10.2014
Wtorek (klik)28.10.2014
Środa (klik)29.10.2014
Czwartek (klik)30.10.2014
Piątek (klik)31.10.2014
Idź do yr.no



Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jesli nie akceptujesz plików cookies możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce internetowej ©Studio Reporter.All Rights Reserved. Kontakt: Tel. 172216055, kom. 601785700. Dział reklamy: 791338011. Stworzone dzięki Joomla!!.